Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Tipy na víkend: kam na svatomartinské víno?

Cestování

  9:34
Nadcházející víkend se ponese v duchu svatomartinských oslav. Příchod zimy a prvních mrazů tak můžete spojit s příjemnějšími zážitky, jako je ochutnávka mladého vína či jarmarečních pochoutek. Podívejte se na několik tipů na víkendový výlet.

Svatomartinský přípitek na náměstí Svobody v Brně. foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

KONCERT SUZANNE VEGA A ČECHOMORU
Hradec Králové - Hala TJ Slavia
V pátek od 19 hodin vystoupí v Hradci slavná písničkářka Suzanne Vega. Skupina Čechomor předtím zahraje svůj projekt Proměny a písničkářku doprovodí Smíchovská komorní filharmonie řízená dirigentem Josefem Vondráčkem.

Suzanne Vega

CHARITATIVNÍ ČTECÍ MARATON
Praha - Palác knih Luxor
Celý pátek v Luxoru probíhá charitativní čtecí maraton. Řada známých osobností bude od 9 hodin předčítat z dětských knih. Návštěvníci mohou přispět do kasiček organizace Pomozte dětem. Akce se zúčastní Tomáš Hanák, Jiří Dědeček či Jan Potměšil.

FACTORY FASHION MARKET
Brno - Multikulturní dům Stadec
Od pátku do neděle probíhá v Brně trh nezávislé módy. Na místě bude k vidění tvorba několika desítek návrhářů a organizátoři slibují bohatý doprovodný program. Vstup je zdarma.

Factory fashion market

SVATOMARTINSKÉ POSVÍCENÍ
Loučeň - Zámek Loučeň
Příjezdem rytíře Martina začíná na zámku Loučeň v sobotu v poledne Svatomartinské posvícení. Návštěvníci se mohou těšit na ochutnávku mladého vína a husí hody. Na večer je připraveno putování za svatomartinskými světýlky.

DEN ŘEMESEL 2012
ZLÍN - Nádvoří zámku
V neděli mohou na nádvoří zlínského zámku vidět návštěvníci ukázky již zapomenutých řemesel. Po desáté hodině vyjede od budovy muzea svatý Martin na bílém koni. Doprovázet ho bude průvod Martínků, žáků umělecké školy. S dětmi pak můžete zajít do muzea na maňáskovou pohádku "O ševci Ondrovi a komtesce Julince" aneb jak se ševcovský tovaryš chtěl stát muzikantem.

Svatomartinský průvod

PŘEDVÁNOČNÍ ŽELÉ
Praha - Café v lese
V sobotu od 11 hodin můžete s dětmi vyrazit do kavárny Café v lese. Pro rodiče bude připraven trh s vánočními dárky, domácí punč a koncert mladých písničkářů. Potomci se mohou těšit na dětský ateliér.

Autor: