Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

U kterých turistických atrakcí jsou nejdelší fronty?

Cestování

  6:02
SYDNEY - Paříž, Londýn, Řím, New York... to všechno jsou turistické destinace snů, ale když se tam návštěvníci dostanou, čeká na ně realita v podobě dlouhých front, ve kterých mohou čekat až čtyři hodiny, napsal zpravodajský server news.com.au.

Londýnské oko foto: Shutterstock

Podle nového seznamu, který zveřejnil cestovatelský server TripAdvisor patří mezi atrakce s nejdelší dobou čekání Londýnské oko a pařížské katakomby, kde se na vstup běžně čeká dvě hodiny a během sezóny až čtyři. V obavě z dlouhého čekání jsou někteří cestovatelé ochotní zaplatit několikanásobek obyčejného vstupného - a v některých případech stovky eur či dolarů navíc - aby si na oficiálních stránkách jednotlivých atrakcí rezervovali místo v rámci prohlídky, jež jim zajistí přednostní vstup.

Ovšem pro ty, kdo se na cestách snaží co nejvíce ušetřit a počítají každou korunu, má TripAdvisor jedinou radu - zjistit si, kdy je během dne na dané atrakci nejméně rušno, anebo které období je klidnější. Například na Empire State Building se vyplatí návštěva dopoledne mezi osmou a jedenáctou hodinou, anebo mezi půlnocí a jednou hodinou po půlnoci, pokud se chcete vyhnout davům.

A toto jsou turistické atrakce, kde se podle serveru TripAdvisor čeká nejdéle:

Londýnské oko (London Eye) - průměrně 2,5 hodiny; běžné vstupné 23 liber (asi 660 korun)

Londýnské oko je obří ruské kolo, jehož 32 kabin nabízí panoramatický pohled na historickou část Londýna. Návštěvníci, kteří nechtějí čekat průměrně dvě a půl hodiny na vstup, si mohou v přepočtu za 950 korun zamluvit přednostní jízdenku, anebo - pokud si chtějí dopřát trochu luxusu navíc - za necelých 1200 korun přednostní vstup s šampaňským navíc.

Londýnské oko je jednou z nějvětších atrakcí města.

Sixtinská kaple a Vatikánské muzeum - dvě hodiny; běžné vstupné 16 eur (asi 420 korun)

S více než osmi kilometry chodeb tento rozlehlý muzejní komplex nabízí průřez historií a úspěchy lidstva během posledních 2000 let a vystavuje taková klasická mistrovská díla, jako je socha Myslitel Augusta Rodina či Sixtinská kaple s nejslavnějším dílem Michelangela Buonarrotiho. Přednostní vstup stojí v přepočtu zhruba 1050 korun, anebo si můžete za necelých 1900 korun objednat prohlídku s odborníkem na umění.

Římské koloseum - dvě hodiny; běžné vstupné 12 eur

V dávném Římě byla tato mohutná mramorová stavba postavena, aby pojala více než 50.000 diváků, kteří sledovali krvavé souboje a zabíjení divokých zvířat. V současnosti přitahuje zhruba čtyři miliony návštěvníků ročně. Dlouhé fronty mohou turisté předběhnout předplacením prioritní vstupenky v přepočtu za zhruba 800 korun, anebo vstupenky na prohlídku s průvodcem za zhruba 670 korun.

Koloseum v Římě

Pařížské katakomby - dvě hodiny, v létě tři až čtyři hodiny; běžné vstupné 13 eur

Katakomby ležící v srdci Paříže uchovávají ostatky zhruba šesti milionů Pařížanů, které sem byly postupně převezeny v 18. a 19. století, kdy byly ze zdravotních důvodů rušeny hřbitovy v hlavním městě. V bludišti chodeb mohou návštěvníci obdivovat makabrózní sbírky kostí a lebek. A pokud nechtějí turisté čekat dlouhé hodiny na vstup, přednostní vpuštění dovnitř si mohou koupit v podobě prohlídky s průvodcem v přepočtu za 2150 korun.

Eiffelova věž, Paříž - dvě hodiny; běžné vstupné 11 eur

Připravte se obdivovat všechny ohromující pohledy na Paříž pod svýma nohama... ale nezapomeňte si zajistit přednostní vstupenku, protože fronty jsou tu notoricky dlouhé. Přednostní vstupné s prohlídkou stojí v přepočtu zhruba 940 korun. Anebo si můžete koupit skutečně VIP zacházení, kdy nejen předběhnete všechny ostatní, ale navíc se můžete těšit na šampaňské a večeři o čtyřech chodech s těmi nejlepšími výhledy z Eiffelovy věže - to vše za „pakatel“ 6300 korun.

Eiffelova věž

Bazilika svatého Petra, Vatikán - 1,5 hodiny; vstup zdarma

Jedna z nejslavnějších katedrál na světě je duchovním centrem Vatikánu. Přednostní vstup v rámci některé z placených prohlídek stojí v přepočtu od zhruba 500 korun.

Londýnský Tower - 1,5 hodiny; běžné vstupné 21,50 libry

Jedna z nejslavnějších památek Londýna je mimo jiné místem, kde jsou uloženy korunní klenoty a sloužila jako pevnost, zbrojnice, pokladnice, mincovna, palác, místo poprav, observatoř, útočiště a vězení především pro vězně z vyšších vrstev. Prohlídka s průvodcem a přednostním vstupem se dá koupit v přepočtu od 730 korun.

Londýnský Tower Bridge

Muzeum Van Gogha, Amsterodam - 1,5 hodiny; běžné vstupné 17 eur

V tomto muzeu je největší světová sbírka děl holandského malíře Vincenta van Gogha a jsou tu mistrovská díla, jako Slunečnice či Jedlíci brambor. Přednostní prohlídku v malé skupině s profesionálním průvodcem si můžete rezervovat za ceny v přepočtu od zhruba 2550 korun.

Empire State Building, New York - 1,5 hodiny; běžné vstupné 34 dolarů (asi 760 korun)

Tento mrakodrap nabízí panoramatické pohledy na New York z vyhlídkových podlaží - 86. a 102. Za jasného dne mohou návštěvnici dohlédnout až do pěti států - New Yorku, New Jersey, Pensylvánie, Connecticutu a Massachusetts. Nejrušněji je tu v době západu slunce. Předběhnout fronty je možné s pomocí přednostních prohlídkových vstupenek, jejichž cena začíná v přepočtu od 1450 korun.

Když se dva perou, třetí se směje: budova Bank of Manhattan architektů...

Katedrála Notre Dame, Paříž - hodina (až dvě hodiny pro návštěvu věží); běžný vstup je zdarma

Tento mistrovský kousek gotické architektury pochází z 12. století a je symbolickým srdcem Paříže. Dlouhé fronty mohou návštěvníci přeskočit v rámci prohlídky v přepočtu za 940 korun.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat