14. srpna 2017 12:51, aktualizováno  13:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Liberci agresor zabil ženu, druhou zranil. Pak spáchal sebevraždu

Vyšetřování vraždy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyšetřování vraždy. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

LIBEREC V Liberci v pondělí ráno zemřela násilnou smrtí dvaašedesátiletá žena a jednačtyřicetiletá utrpěla zranění. Podezřelým z jejich napadení je dvaačtyřicetiletý druh mladší ženy, který spáchal sebevraždu, informovala krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Tragická událost se stala v rodinném domě. Pomoc přivolala před 8:00 mladší žena s tím, že její druh ohrožuje nožem své okolí. „Ženě se podařilo z domu uniknout,“ uvedla Suchánková. Případ podle ní prošetřují kriminalisté pro podezření z vraždy.

Starší žena zemřela na následky řezných ran, záchranáři ji nalezli před domem. „Naši lékaři ženu několik desítek minut resuscitovali, lékař ale nakonec konstatoval úmrtí,“ uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Mladší z žen v ohrožení života není. „Má četné pohmožděniny po celém těle,“ řekl mluvčí záchranné služby.

Muže, který je podezřelý z napadení obou žen, nalezli policisté oběšeného uvnitř domu. „I jeho zdravotníci naší další posádky neúspěšně resuscitovali,“ dodal Georgiev.

Obdobný případ vyšetřují kriminalisté od víkendu v sousedním hradeckém kraji. V rodinném domě v Lázních Bělohrad na Jičínsku násilnou smrtí zemřely dvě ženy a dítě. Policie na místě zadržela podezřelého, který byl partnerem mladší z žen a byl pod vlivem drog.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz