Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva 0 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Armáda pošle do střešovické nemocnice 50 vojáků, na starosti budou mít pomocné práce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK

Praha Armáda pomůže Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích (ÚVN) v Praze kvůli zvládání pandemie koronaviru 50 vojáky. Na starosti budou mít pomocné práce. Do nemocnice nastoupí v neděli, sdělila mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Armáda již dříve kvůli šíření nákazy koronavirem poslala do postižených sociálních zařízeních či nemocnic desítky vojáků.

Například od pátku slouží do 3. listopadu ve strakonické nemocnici šest vojáků ze strakonického protiletadlového raketového pluku. Zajišťovat budou pomocné práce.

Dosud nejvyšší armádní pomoc pro konkrétní nemocnici zamíří do ÚVN. Do 3. listopadu v ní bude sloužit 15 vojáků ze 13. dělostřeleckého pluku Jince, 15 libereckých chemiků a 20 ze strakonického pluku. I oni budou v nemocnici vykonávat pomocné práce.

V posledních dnech bylo také rozhodnuto o prodloužení nasazení dvou vojáků v Jindřichově Hradci, kde vojenští zdravotníci pomáhají na odběrovém místě. Až do 20. listopadu pak byla prodloužena služba vojáků v Nejdku a Mariánských Lázních.

Armáda na začátku týdne uvedla, že na pomocné práce v souvislosti s řešením koronavirové krize má nasazeno přes 70 vojáků. Vojáci pomáhali pražské záchranné službě či pěti sociálním zařízením a nemocnicím. Nasazeni tak byli v domovech pro seniory v Ostravě a v Kravařích, v nemocnicích v Náchodě a v Benešově u Prahy a v léčebně pro dlouhodobě nemocné v Mariánských Lázních. Od úterý vypomáhají také v domově v Jabloneckých Pasekách v Jablonci nad Nisou a v brněnské vojenské nemocnici. Od středy je šest libereckých chemiků nasazeno v domově pro seniory v Rokytnici nad Jizerou a 20 vojáků ze 7. mechanizované brigády v Hranicích na Přerovsku.

Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

Eva Burešová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

F-86 při nastřelování kulometů v noci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...