20. prosince 2018 16:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Babiš mladší má nové advokáty. Má být v ambulantní péči ženevské nemocnice

LISTOPAD: Server Seznam Zprávy přinesl výpověď Andreje Babiše mladšího, který... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy LISTOPAD: Server Seznam Zprávy přinesl výpověď Andreje Babiše mladšího, který... | foto: pořad ZVLÁŠTNÍ VYŠETŘOVÁNÍ, SEZNAM.CZ

ŽENEVA/PRAHA Premiérův syn Andrej Babiš mladší žije nadále s matkou v Ženevě. V prosinci se zde setkal se svými novými právníky a jeden z nich, Petr Topinka, poskytl ve středu vyjádření ohledně svého klienta deníku Právo.

„Mohu potvrdit, že jsme za klientem byli ve Švýcarsku a hovořili s ním. Rovněž mohu po souhlasu klienta sdělit, že je v péči univerzitní nemocnice v Ženevě, ale pouze v ambulantní péči. Je tedy stále ve Švýcarsku, nikam se neztratil a nikam neodjíždí,“ uvedl podle Práva Topinka, který spolu se svým synem Lukášem zastupuje Babiše mladšího od konce listopadu. Nahradil brněnského právníka Michaela Bartončíka, který z případu odstoupil kvůli střetu zájmů.

O zdravotním stavu syna českého premiéra Topinka odmítl mluvit, podle dřívějších informací ale švýcarští lékaři převoz pacienta do Česka odmítají. Do rodné země se ostatně údajně nechce vracet ani sám Babiš mladší. Jeho nynější stav by měl být díky lékům stabilizovaný, údajně ovšem není nejlepší.

Policie Babiše mladšího zatím nevyslechla

Andrej Babiš mladší je obviněn v rámci kauzy Čapí hnízdo a zároveň možným poškozeným ve věci údajného nedobrovolného zavlečení na Krym. K žádnému z případů, v nichž figuruje, se ale dle Topinky v současné době vyjadřovat nechce. 

Policie premiérova syna zatím v žádném z případů nevyslechla, protože čeká na vyjádření švýcarských úřadů k žádosti dozorového státního zástupce o právní pomoc v podobě znaleckého zkoumání jeho psychického stavu. „Policisté souběžně určitě nějak konají, ale k jejich přímému kontaktu s mým klientem nedošlo, jsme s nimi ve spojení my jako jeho obhájci,“ uvedl Topinka.

Lidovky.cz