13. května 2019 17:56, aktualizováno  18:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Babiš považuje demonstrace za divadlo a kampaň před volbami do EP

Demonstranti požadují demisi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Demonstranti požadují demisi. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Praha Demonstrace proti nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO) považuje premiér Andrej Babiš (ANO) za kampaň do Evropského parlamentu. Novinářům to řekl po pondělním zasedání vlády. Kritizoval mimo jiné předsedu TOP 09 Jiřího Pospíšila. Lídr společné kandidátky se STAN se podle předsedy vlády staví proti návrhu, který sám předkládal.

Demonstrace, které se uskutečnily v posledních dvou týdnech a v pondělí budou pokračovat v Praze, Brně a dalších městech, jsou podle Babiše „normální“ kampaní. „Považuji to za divadlo. Demonstrace jsou načasované před eurovolbami, aby se naši političtí oponenti snažili burcovat voliče,“ uvedl Babiš.

Další (v pořadí již třetí) demonstrace pořádaná spolkem Milion chvilek pro...
Na protestní akci na Staroměstském náměstí, kde lidé požadují demisi premiéra a...

Demonstranti se v pondělí v Praze sejdou na Staroměstském náměstí v 18:30. Před dvěma týdny ho zaplnili zhruba ze tří čtvrtin, minulé pondělí byla účast podle organizátorů ještě vyšší. Podporovatelé protestu tvrdí, že Benešová dva roky zpochybňuje Babišovo trestní stíhání. Její jmenování krátce po policejním návrhu na podání obžaloby v kauze Čapí hnízdo označují za možný „největší zásah do justiční moci od listopadu 1989“.

11.května 2019 v 17:17, příspěvek archivován: 13.května 2019 v 17:53

Je nám ctí Vám oznámit, že v pondělí v 18:30 vystoupí na Staromáku legenda české hudební kritiky JIŘÍ ČERNÝ! ❤️ Událost ZDE: ✅ https://t.co/LpEcIV0AaY https://t.co/E4leT0FrRg

Kritizují také to, že ministryně uvažuje o zúžení justiční soustavy z nynějších čtyř na tři stupně. Benešová uvedla, že chce pro zúžení připravit podklady, rozhodovat o něm ale nebude. Babiš v této souvislosti kritizoval Pospíšila. „Byl ministrem spravedlnosti za ODS a navrhoval to, co teď vyjádřila paní Benešová jako nějakou myšlenku. Takže on jde na ‚Staromák‘ a veřejně protestuje proti tomu, co sám navrhoval,“ podivil se předseda vlády.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!