Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 2 °C občasný déšť Předplatné LN
2. listopadu 2013 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bárta v létě kritizoval inspekci, která jej nyní zadržela

Vít Bárta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vít Bárta | foto: ČTK

Je to takový zajímavý detail: pro šéfa Věcí veřejných Víta Bártu si ve čtvrtek večer přišli policisté z jednotky, kterou exposlanec před pár měsíci veřejně kritizoval. A za jejich prací - prověřováním někdejšího šéfa protikorupční policie Tomáše Martince cítil "prasárnu ODS".

Už dříve se spekulovalo o tom, že Bárta prostřednictvím exministra Radka Johna uplatňuje svůj vliv na ministerstvu vnitra. Za jejich éry se policejním prezidentem stal Petr Lessy, který zase jmenoval do funkce šéfa protikorupčního útvaru Tomáše Martince.

ČTĚTE TAKÉ

Když Generální inspekce bezpečnostních sborů letos v létě zpětně prověřovala Martincovo počínání v čele protikorupční jednotky, vyjadřoval Bárta těmto důstojníkům veřejnou podporu. "Martince vyšetřuje GIBS. Cítím prasárnu ze strany ODS," napsal Bárta na své webové stránky. "Vyštípala nezávislého policejního prezidenta Lessyho, kterého soud zprostil viny, a jak je vidno, chystá se i na Martince," pokračoval a vypočítal Martincovy úspěchy. Inspekce, kterou v srpnu kritizoval, jej o dvě měsíce později zatkla.

Zadržený a zase propuštěný
Předsedu Věcí veřejných Víta Bártu zadržela policie ve čtvrtek večer. O den později jej zase propustila. Spolu s Bártou byl zadržen i vedoucí odboru analytiky a informatiky protikorupční policie Jan Petržílek. Zda byl i on propuštěn, není jasné. Zadržení patrně souvisí s odposlechy lobbisty Romana Janouška a bývalého primátora Pavla Béma (ODS). Případ vyšetřuje inspekce bezpečnostních sborů. Ani inspekce, ani státní zastupitelství nechtějí k případu poskytovat informace.

Lidovky.cz
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky
TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky

Ať už budete chystat balíček pro sestru, kamarádku, maminku, babičku… anebo přemýšlet, jaká kosmetika by se vám hodila, v rozhodování pomohou názory žen, které ji vyzkoušely.