10. února 2011 16:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Blbečci, mám titul, nadávala opilá státní zástupkyně policistům

Alkohol - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alkohol - ilustrační foto. | foto: ČTK

KLADNO Několik skleniček tvrdého alkoholu a lahev červeného vína si při polední pauze v restauraci údajně objednala kladenská státní zástupkyně Eva Růžičková. Opila se, odmítla zaplatit účet a nadávala přivolaným strážníkům. Krajské státní zastupitelství podalo návrh na zahájení kárného řízení.

Krajské zastupitelství rovněž požádalo ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS), aby ženu do ukončení kárného řízení zprostil funkce.

"Poznatky k jejímu nevhodnému chování vedly k závěru, že z její strany došlo k závažnému porušení pracovněprávních povinností a povinností státního zástupce při výkonu funkce," uvedl krajský státní zástupce Martin Staněk.

Blbečci!
Osmačtyřicetiletá žalobkyně se opila minulý pátek při polední pauze v jedné z kladenských restaurací. Podle televize Prima si žalobkyně při obědu dala několik skleniček tvrdého alkoholu a lahev červeného vína. Později se však údajně neměla k placení účtu a do restaurace proto přijela městská policie.

Před strážníky se pyšnila svým titulem a hrubě je urážela. "Blbečci, blbečci, blbečci!" volala na ně. Ženu následně zadrželi policisté.

Zastupitelství po ministrovi požaduje, aby byla Růžičková zproštěna funkce až do pravomocného skončení kárného řízení, které povede Nejvyšší správní soud v Brně.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz