13. dubna 2018 17:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bouřka zkomplikovala provoz na železnicích, cestující musí počítat s výrazným zpožděním

Na Kolínsku zkomplikoval dopravu spadlý strom (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na Kolínsku zkomplikoval dopravu spadlý strom (ilustrační snímek). | foto: ČTK

MŠENO (MĚLNICKO) Odpolední bouřka na některých místech republiky přerušila nebo zkomplikovala provoz na železnici. Vlaky nejezdí mezi Mšenem na Mělnicku a Skalskem na Mladoboleslavsku, problémy jsou také na Kolínsku a v Dobroníně na Vysočině, řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

Mezi Mšenem a Skalskem byl před 16:00 přerušen provoz kvůli stromu spadlému na koleje. Větší komplikace jsou ale podle Šubové mezi Velimí a Kolínem, kde je hlášena porucha zabezpečovacího zařízení. Jezdí se tam takzvaně mezistaničně, v jednom okamžiku může být na trati pouze jeden vlak. „Cestující musejí počítat s výrazným zpožděním,“ upozornila mluvčí.

Stejná situace je podle ní v Dobroníně na trati Havlíčkův Brod-Jihlava. „Přes Dobronín se kvůli poruše zabezpečovacího zařízení vůbec nedá jezdit,“ dodala mluvčí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz