• Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Britští odboráři proti „jehlám“

Česko

KRÁTCE

LONDÝN Britský Odborový kongres (TUC), jehož členy jsou převážně muži, se zasazuje o to, aby byly jehlové podpatky ze zdravotních a bezpečnostních důvodů vykázány z pracoviště. Podle odborových předáků jsou pro ženy ponižující a nesou svůj díl viny za zranění s dlouhodobými následky, napsal list The Daily Telegraph.

Šéfové TUC navrhují, aby příslušnice něžného pohlaví obouvaly „rozumné střevíce“ s omezenou výškou podpatku. O tomto podnětu chtějí debatovat na zářijové konferenci. S návrhem přišla Podiatrická společnost (Society of Chiropodists and Podiatrists), která uvedla ve svém prohlášení, že „špatně padnoucí obuv a obzvláště vysoké podpatky mohou představovat hazard. Onemocnění dolních končetin má na svědomí zhruba dva miliony dnů pracovní absence ročně“.

Konzervativní členka parlamentu Nadine Dorriesová ale tvrdí, že vysoké jehlové podpatky mohou představovat pro ženy v zaměstnání pomoc. A to prý proto, že se díky nim mohou dívat mužům z očí do očí.

„Je to absolutně směšné. Podle mne by odborářští bossové měli trávit čas řešením důležitějších problémů,“ vyjádřila se někdejší vítězka televizní reality show The Apprentice (Učedník) Michelle Dewberryová, která označila návrh odborů za povýšenecký a urážlivý.

„Pracuji ve střevíčcích s dvanácticentimetrovými podpatky a jsem s to perfektně zvládat svou práci. Podpatky jsou sexy, zvyšují sebedůvěru a posilují sebevědomí žen. Neumím si představit, že by tito činitelé debatovali o návrhu zabývajícím se tím, jak těsně utažené vázanky by měli muži nosit,“ dodala Dewberryová.

Autor: