Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na padělání alkoholu se podíleli celníci, tvrdí jednatel likérky Drak

Česko

  11:53
PRAHA - Jednatel likérky Drak Pavel Čaniga je obviněný z výroby otráveného alkoholu. Podle něj však mají ze smrtelného byznysu zisk i celníci. Tvrdí totiž, že jim v květnu vracel nepoužité kolky. Právě ty se potom měly objevit na lahvích, ve kterých byl z poloviny metanol.

Likérka Drak. foto: Lidové noviny

Pokud by Pavel Čaniga říkal pravdu, byli by celníci podezřelí, že spolupracovali s padělateli alkoholu a nelegálně jim dodávali neplatné kolky. Celníci ale obvinění odmítají a i státní zástupce Roman Kafka uvedl, že zatím není nikdo z celníků vyšetřován.

ČTĚTE TAKÉ:

"Mám důkaz: 21. května jsem 305 tisíc už neplatných kolků vrátil celníkům ve Zlíně," řekl Čaniga MF NDES v kanceláři Likérky Drak ve Chvalčově na Kroměřížsku.

Reportérce ukázal dokument, podle kterého vrátil kolky s číslem 401808H1AD. Stejné číslo kolku je na lahvích, které testoval na metanol a které policie zabavila ve skladu Verdana.

Na Čanigově dokumentu bylo také uvedeno jméno koordinátora Celního úřadu ve Zlíně Stanislava Mozgvy. Ten ale odmítl, že by se nějaké kolky mohly na Celní zprávě ztratit.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...