7. května 2010 12:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Celníci zadrželi padělky značkového textilu za rekordních 235 milionů

Celní kontrola - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Celní kontrola - ilustrační foto. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

CHEB Celníci v Chebu zadrželi ve čtvrtek padělky značkového textilu a obuvi v hodnotě 235 milionů Kč. Zboží, na kterém byla nedovoleným způsobem použita ochranná známka, přišlo do Česka v kontejnerech z Číny, informovala mluvčí plzeňského celního ředitelství Jitka Blahutová.

Hodnota zadrženého zboží je letos zřejmě nejvyšší v Česku.

"Jednalo se o zásilku obsahující 55 152 kusů pletených čepic a 6139 pánských sportovních kalhot, jejichž označení porušovalo slovní ochrannou známku COCO společnosti Chanel. V dalším kontejneru celníci při kontrole objevili 10 080 kusů pánské a dámské obuvi, u které pojali podezření, že porušuje ochrannou známku společnosti Converse," popsala Blahutová.

Na celním pracovišti v Chebu již v letošním roce celníci při kontrolách odhalili 29 případů dovozu padělků. Padělky obuvi Converse již byly odhaleny mezi dovezeným zbožím letos podruhé, prvně byly zjištěny padělky porušující ochrannou známku společnosti Chanel. Loni byly v Chebu zadrženy padělky za zhruba 500 milionů korun a na západě Čech za 1,1 miliardy korun.

"Zajištěné zboží zůstává pod celním dohledem do doby, než dojde k soudnímu nebo mimosoudnímu vyřešení případu mezi majiteli ochranné známky a dovozcem. Následně je zboží ve většině případů zničeno nebo vyvezeno zpět mimo území EU," upřesnila Blahutová.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!