1. září 2016 13:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Černošice pojmenují po Čáslavské sportovní halu. Chystají i síň slávy

Legendární česká gymnastka Věra Čáslavská. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Legendární česká gymnastka Věra Čáslavská. | foto: ČTK

ČERNOŠICE  Sportovní hala v Černošicích u Prahy ponese jméno sportovní gymnastky Věry Čáslavské, která ve městě bydlela. Rozhodli o tom ve čtvrtek městští radní, řekl starosta Filip Kořínek. Čáslavská, která v úterý zemřela, byla patronkou letos otevřené haly.

Budova by měla být označena jménem sportovkyně do dvou měsíců. „Bude to Hala Věry Čáslavské a vedle jejího vchodu bude občerstvení Café Věra,“ uvedl Kořínek. Kavárnu, která je součástí stavby, bude mít pronajatou soukromý provozovatel.

Lidé v Černošicích se mohou od čtvrtka podepisovat do kondolenční knihy u vchodu do městského úřadu. V neděli dopoledne bude za Čáslavskou sloužena mše v černošickém kostele Nanebevzetí Panny Marie a odpoledne si její památku připomenou návštěvníci hudebního festivalu Radiofest pořádaného v parku u Berounky. „Bude tam promítáno asi pětiminutové vzpomínkové video o Věře a její památka bude uctěna minutou ticha,“ uvedl starosta. I na těchto akcích bude možné vepsat vzkaz nebo se jen podepsat do vzpomínkové knihy.

Česká legenda Věra Čáslavská.
Věra Čáslavská pózuje s medailemi.

Černošice také chystají síň slávy sedminásobné olympijské vítězky, která vznikne v rámci rekonstrukce a přístavby radnice do konce příštího roku. Vedle fotografií by tam měly být například medaile nebo kimono, které Čáslavská dostala v Japonsku.

ČTK

DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?
DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?

Kdo jiný by měl vyzkoušet chuť nového Pribináčka Kapsíka než děti. Jak dopadl tenhle tvarohový dezert, který na pultech obchodů najdete ve dvou variantách: kakaové a vanilkové.