Češi se oháněli pěstmi. Dostali naloženo

BOSTON/PRAHA V zámoří už mají fanoušci i odborníci znovu o čem horlivě mluvit.

Fantastický souboj dvou elitních týmů NHL mezi Bostonem Bruins a Montrealem Canadiens nabídl snad vše, čím okouzluje nejrychlejší kolektivní hra své příznivce po celém světě.

Domácí vyhráli přestřelku 8:6, sudí rozdali téměř 200 trestných minut. A zpráva pro české fanoušky: v obou statistikách byly vidět i české hvězdy.

„Hokej starých časů,“ hlásají titulky za oceánem. „Neuvěřitelný zápas,“ shodli se rovněž hráči obou týmů. Celky zakládající Velké šestky NHL Boston a Montreal sehrály v noci na čtvrtek strhující partii.

Posuďte sami: výsledek 8:6 pro Boston, 36 vyloučených (z toho 12 pětiminutových trestů za bitku) či pěstní souboj brankářů. A 187 trestných minut celkem.

Poprali se také oba gólmani Hned 31 hráčů z obou týmů si připsalo do statistik bod či trestné minuty, přičemž někteří zvládli obojí. Za domácí nebyl v „číselném seznamu“ jen mladík Jordan Caron.

„Bylo to, jako kdybychom se vrátili do 80. let a časů Gretzkého. Hrálo se nahoru dolů, bylo úžasné být součástí takového zápasu. Jen škoda výsledky,“ řekl po zvláštním duelu brankář Montrealu Carey Price.

Do toho v 36. minutě za brankou Montrealu domácí Hamill ostře najel do Wisniewskiho a pak se strhla mela. Pustili se do ní nakonec i muži v maskách, když si Thomas pro svého soka přijel přes celé kluziště, a hlavní sudí jim nakonec bitku posvětil. „Jsme přátelé, ale tady jsme byli soupeři,“ smál se po zápase Američan, jenž letos vládne brankářským statistikám.

Krejčí třikrát přihrál na gól V tomhle utkání ale došlo i na další šarvátky. A v nich už hodně tekla krev. Česká krev.

V 58. minutě se po odpískaném ofsajdu domácích do sebe pustili David Krejčí a Benoit Pouliot. Český šikula, který si v zápase připsal tři asistence, prohrál jasně na body.

Stejně se vedlo i v dresu „Habs“ o dvě minuty později duu českých obránců Jaroslav Špaček – Roman Hamrlík. Prvně jmenovaný dostal tvrdě naloženo od Johnnyho Boychuka. Hamrlíka zase nešetřil elitní bitkař Bruins Shawn Thornton.