Úterý 2. června 2020svátek má Jarmil 8 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Utekl z diagnostického ústavu a zaklínil se v kontejneru. Hasiči ho museli vysekat

Kontejnery na tříděný odpad. Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kontejnery na tříděný odpad. Ilustrační foto | foto: Praha.eu

Bohumín (Karvinsko) Hasiči v noci na úterý vyprostili v Bohumíně na Karvinsku třináctiletého chlapce, který se zaklínil v kontejneru. Hoch byl na útěku z diagnostického ústavu. Informovala o tom policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Pobyt v diagnostickém ústavu chlapci nařídil soud. Že se třináctiletý chovanec nevrátil z vycházky, se policisté dozvěděli okolo 16:30 a začali po něm pátrat po městě.

„Kolem 23:15 policisté přijali oznámení o uvíznutí osoby v kontejneru v Bohumíně v části Vrbice na parkovišti v Ostravské ulici. Oznamovatel jel kolem a uslyšel volání o pomoc,“ řekla Viačková. Chlapec byl podle ní zaklíněn v kontejneru po pás. V prázdném kontejneru na elektroodpad se zřejmě chtěl schovat před mrazem. Svědek se ho nejprve snažil vytáhnout sám, avšak nepodařilo se to jemu, ani policistům, kteří na místo dorazili. Proto přivolali hasiče.

„Hasičům zabralo odsekání 20 festovních nýtů z konstrukce červeného kontejneru necelých 20 minut a pak už byl prokřehlý a podchlazený chlapec venku. Hasiči jej ve spolupráci se zdravotním týmem záchranné služby uložili do připravené termofolie a nosítek,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

„Chlapec si stěžoval na nějaká poranění, a tak byl převezen k ošetření do nemocnice. Potom byl předán zpět do diagnostického ústavu,“ řekla Viačková.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...