Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Utekl z diagnostického ústavu a zaklínil se v kontejneru. Hasiči ho museli vysekat

Česko

  11:21
Bohumín (Karvinsko) - Hasiči v noci na úterý vyprostili v Bohumíně na Karvinsku třináctiletého chlapce, který se zaklínil v kontejneru. Hoch byl na útěku z diagnostického ústavu. Informovala o tom policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Pobyt v diagnostickém ústavu chlapci nařídil soud. Že se třináctiletý chovanec nevrátil z vycházky, se policisté dozvěděli okolo 16:30 a začali po něm pátrat po městě.

Kontejnery na tříděný odpad. Ilustrační foto foto: Praha.eu

„Kolem 23:15 policisté přijali oznámení o uvíznutí osoby v kontejneru v Bohumíně v části Vrbice na parkovišti v Ostravské ulici. Oznamovatel jel kolem a uslyšel volání o pomoc,“ řekla Viačková. Chlapec byl podle ní zaklíněn v kontejneru po pás. V prázdném kontejneru na elektroodpad se zřejmě chtěl schovat před mrazem. Svědek se ho nejprve snažil vytáhnout sám, avšak nepodařilo se to jemu, ani policistům, kteří na místo dorazili. Proto přivolali hasiče.

„Hasičům zabralo odsekání 20 festovních nýtů z konstrukce červeného kontejneru necelých 20 minut a pak už byl prokřehlý a podchlazený chlapec venku. Hasiči jej ve spolupráci se zdravotním týmem záchranné služby uložili do připravené termofolie a nosítek,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

„Chlapec si stěžoval na nějaká poranění, a tak byl převezen k ošetření do nemocnice. Potom byl předán zpět do diagnostického ústavu,“ řekla Viačková.

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat