21. června 2017 12:52 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Uvízlou straku nahlásil Kohout, zachránil hasič Křepelka, vyfotil Krahulík a zprávu napsal Kavka

Případ nahlásil pan Kohout. Straku zachránil hasič Křepelka a celou situaci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Případ nahlásil pan Kohout. Straku zachránil hasič Křepelka a celou situaci... | foto: HZS hl. m. Prahy - Radek Krahulík

PRAHA Čtyři muži s ptačími příjmeními se v úterý odpoledne „podíleli“ na záchraně straky v ulici Mečislavova v Praze 4. Na křik straky reagoval kolemjdoucí, který na místo přivolal hasiče.

Kromě lidí zachraňují pražští hasiči také zvířata. Křičící straky v ulici Mečislavova v Praze 4 si všiml kolemjdoucí pan Kohout. Straka uvízla nohou v hnízdě v koruně vysokého stromu. Pan Kohout naštěstí pohotově zareagoval, na pomoc zavolal hasiče. Ti přijeli na místo a za pomocí žebříku i lezeckého vybavení uvízlou straku vyprostil hasič Karel Křepelka. Zachráněnou straku si z jeho rukou převzali na místo přivolaní veterináři. Osvobození straky zabralo záchranným složkám dvacet minut.

Průběh záchranné operace nafotil hasičský fotograf Radek Krahulík, média o tom informoval hasičský mluvčí Martin Kavka.

Hasiči mimo straku také zachraňovali labutí mláďata.
Straka uvízla za nohu v hnízdě v korunách stromů.

Podobné zvířecí případy řeší hasiči téměř denně. V posledních dnech se sboru podařilo zachránit psa a labuť. „Často vyjíždíme také ke kočkám, které uvíznou v korunách stromů. K vyproštění stačí hasičům většinou jenom deka, kterou přehodí přes zvíře a tím jej uklidní, nedochází pak k poškrábání záchranáře,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Kavka.

, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!