27. září 2019 11:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Chlapec si ve skateparku amputoval část prstu, tu se podařilo najít. Šance na obnovení funkcí je poloviční

Skatepark v Přerově. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skatepark v Přerově. | foto: Statutární město Přerov/Skatepark

PŘEROV Přerovští strážníci mají na kontě během jednoho roku již druhý zásah, při kterém pomohli zraněným dětem ve zdejším skateparku. Zatímco loni tam hledali v odpadkových koších vyražené zuby, ve čtvrtek večer to byla část amputovaného prstu.

V obou případech šlo o malé koloběžkáře, kteří se zranili při pádu a v obou případech se podařilo lékařům implantovat nalezené části zpět na své místo, řekl zástupce ředitele přerovské městské policie Miroslav Komínek.

Poslední případ se stal ve čtvrtek večer, šlo o sedmiletého hocha. „Jeho přítomný otec strážníkům sdělil, že si hoch právě způsobil na koloběžce vážné zranění ruky a přišel o část prstu. Hlídka ihned poskytla chlapci první pomoc a vyslala otce pátrat po amputované části prstu. Když ho nalezl, naložili strážníci chlapce do služebního vozidla a i s prstem vyrazili do nemocnice,“ uvedl Komínek.

Zatímco otec se musel postarat o druhého syna, strážníci zraněného sportovce utěšovali a převezli do nemocnice. „Podle zpráv se hoch v nočních hodinách podrobil operaci a je padesátiprocentní šance, že se prst díky včasnému zákroku podaří zachránit,“ doplnil zástupce ředitele.

Podobný případ řešili přerovští strážníci také loni v listopadu, kdy chlapec spadl ve skateparku z koloběžky a vyrazil si dva horní zuby i s kořeny a následně je vyhodil do koše. Strážníkům se zuby podařilo najít a podle konzultací s odborníky z fakultní nemocnice je poté omyli a uložili do sáčku s čistou vodou. Lékaři mu poté na zubní chirurgii zuby zachránili.

ČTK
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!