12. dubna 2014 21:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: hřebíky proti cyklistům i (ne)ohrožené farmářské trhy

Farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad. | foto: MAFRA – Tomáš Krist

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Proruští ozbrojenci se ve Slavjansku zmocnili stovek zbraní. Rozdávají je aktivistům
Maskovaní ozbrojenci obsadili v sobotu ráno policejní strážnici ve městě Slavjansk na východě země a zmocnili se stovek zbraní, které rozdávají aktivistům. Agentura ITAR-TASS později uvedla, že ozbrojenci, kteří se hlásí k lidové milici Doněcké oblasti, se zmocnili i pobočky tajné služby SBU a radnice.

VÍCE ZDE

Ukrajina podle šéfa Naftogazu přestala platit za ruský plyn
Ukrajinská státní energetická společnost Naftogaz přestala platit za dodávky plynu a tato situace má trvat, dokud jednání o ceně ruského plynu nedospějí k závěru. Uvedl to šéf Naftogazu Andrij Kobolev v rozhovoru, který otiskl populární ukrajinský časopis Dzerkalo Tyžňa.

VÍCE ZDE

Mladík a muž nalezení u Uhříněvsi byli taxikáři. Policie varuje ostatní
Zavraždění mladík a starší muž, jejichž těla se našla v pátek v Uhříněvsi, byli taxikáři a někdo je zabil právě kvůli tomu. Policie proto varuje ostatní taxikáře. ČTK to řekla mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

VÍCE ZDE

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Děkan a majáček? U nás by skončil, nic jiného nepřipadá v úvahu, říká rektor Bek
„Andrej Zubov bude v Brně přednášet nejspíše 9. května,“ může se rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek pochlubit příjezdem historika, který v Moskvě kritizoval anexi Krymu. Naopak akademici, jako je Miroslav Ševčík z pražské VŠE, kazí vysokým školám jméno, míní Bek. Podle jeho slov by prý děkan za "majáček" u nich hned skončil.

VÍCE ZDE

Odpůrci cyklistů vyrazili do boje. Na cesty pokládají hřebíkové pasti
Vyhledávané zelené zákoutí v Dolních Břežanech bylo donedávna oblíbeným místem výletů pro chodce i cyklisty. Jenže to vypadá, že tu pro oba druhy turistiky není místo. Na oblíbené výletní trase kousek od hlavního města totiž někdo nastražil na nic netušící cyklisty nebezpečné pasti v podobě hřebíků zatlučených do kořenů stromů. Ti si o ně ničí kola. Na svých stránkách už o tom informoval tamní obecní úřad. Případem se nyní zabývá policie.

VÍCE ZDE

Keller je mimo. Strašení koncem farmářských trhů odmítají Američané i Češi
Spojovat euro-americkou zónu volného obchodu s pořádáním farmářských trhů v Česku je nesmysl. Proti hrozbě, před kterou varuje lídr evropské kandidátky ČSSD Jan Keller, se ohradilo jak ministerstvo průmyslu vedené sociálním demokratem Janem Mládkem, tak ambasáda USA v Praze.

VÍCE ZDE

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Krok k umělému životu. Vědci sestavili dědičnou informaci organismu
Vědcům se poprvé podařilo v laboratoři uměle sestavit dědičnou informaci organismu, který skrývá své geny v buněčném jádru. Zatím uspěli jen u obyčejné kvasinky pivní (Saccharomyces cerevisiae), ale ta má k člověku podstatně blíže než bakterie, nebo dokonce viry. Otvírá se tak cesta k vytvoření umělého života.

VÍCE ZDE

Libuše s mužskými rysy zdobila vagóny. Legionáři malovali na všechno
Až nápadně mužské rysy má Libuše ukazující na Hradčany. Nejspíš proto, že jako vzor stál malíři československý voják. I tohle rozměrné plátno vábilo na legionářskou výstavu v Čeljabinsku. Po téměř sto letech prošlo restaurací a chystá se ukázat veřejnosti.

VÍCE ZDE

Jak vypadá plavání budoucnosti? V bazénu od Zahy Hadid
V Londýně zpřístupnili veřejnosti původně olympijský bazén od architektky Zahy Hadid. Nejen sportovci, ale už i běžní návštěvníci si mohou vychutnat plavání uprostřed futuristické architektury.

VÍCE ZDE

Lidovky.cz

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.