Středa 28. října 2020Den vzniku samostatného československého státu 11 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: sebevědomý Rusnok i Ištvan jako Ivánek, kamarád

Premiér Jiří Rusnok (vpravo) s prezidentem Milošem Zemanem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Premiér Jiří Rusnok (vpravo) s prezidentem Milošem Zemanem. | foto: MAFRA: Dan MaternaČTK

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Pokud Zeman nepřestane pít, může i oslepnout, tvrdí Nešpor
Prezident Miloš Zeman trpí lehkou formou cukrovky, a proto musí držet dietu a značně omezit alkohol. Kdyby tak neučinil, hrozí mu vážné zdravotní komplikace. Mohl by přestat chodit nebo dokonce i oslepnout, řekl pro Český rozhlas primář mužského oddělení závislostí Psychiatrické léčebny Bohnice Karel Nešpor.

VÍCE ZDE

Důvěru získáme, pro vládu může hlasovat až 97 poslanců, tvrdí Rusnok
Premiér Jiří Rusnok předpokládá, že při středečním hlasování bude pro jeho vládu hlasovat 96 až 97 poslanců. Rusnok doufá, že jeho vláda tak důvěru Poslanecké sněmovny získá. Řekl to v diskusním pořadu České televize.

VÍCE ZDE

Bouřková vlna se žene Českem, Letiště Václava Havla odklánělo lety
Další vlna bouřek dorazila v neděli odpoledne do České republiky. Zejména v Plzeňském kraji ji provázely blesky a místy velmi silný déšť. K popadaným stromům museli už kolem 17:00 vyjíždět i hasiči. Na některých místech vypadla elektřina. V Karlovarském kraji byla bouřka jen mírná.

VÍCE ZDE

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Suchá opustila LIDEM, ve straně už je pouze pět poslanců
Počet poslanců strany LIDEM se smrskl ze šesti na pět. Jana Suchá nezaplatila členské příspěvky a v seskupení okolo bývalé vicepremiérky Karolíny Peake skončila. Informaci serveru Lidovky.cz potvrdily Suchá i Peake.

VÍCE ZDE

Usekneme jednu hlavu – hned vyroste nová, říká lovec benzinových gangů
Boj s neplatiči daní a pochybnými obchodníky, kteří okrádají na dani z přidané hodnoty erár o miliardy, je nekonečný. I když stát v poslední době přitvrdil a finanční správě se daří dohledat víc nejen klasických daňových nedoplatků, ale i vyloženě kriminálních skutků.

VÍCE ZDE

Mladá pražská architektka ohromila Miláno. Hravou školkou
Architektka Barbara Bencová ještě neoslavila třicáté narozeniny, profesní úspěchy by ji však mohli závidět i starší "matadoři" z oboru. Po stážích u světoznámých architektů založila zhruba před rokem vlastní studio B2 Architecture a se svým hravým návrhem mateřské školky nedávno zvítězila v Miláně.

VÍCE ZDE

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

ZVĚŘINA: Alkoholici už mají zastání i u lékařských kapacit
Pan Holcát celému národu dokázal, že není nadarmo ministrem zdravotnictví, když prohlásil prezidentovu denní dávku šesti sklenic vína a dvou či tří panáků slivovice za „žádný extrémní přísun alkoholu“.

VÍCE ZDE

Jak to vidí aTeo: Němcová alias Hujerová i Ištvan jako Ivánek, kamarád
Miroslava Němcová jako student Hujer, který podlézá učiteli Miloši Zemanovi nebo Ivo Ištvan u výslechu Jaroslava Marvana. Tak vidí současnou politickou situaci autor fotokoláží s politickou tematikou vystupující pod přezdívkou aTeo. Server Lidovky.cz vám přináší další ukázky jeho práce.

VÍCE ZDE

Namalovaný penis na čele prince Williama. BBC se musela omluvit
Fotografie britského prince Williama s přimalovaným knírkem, brýlemi a penisem na čele "obohatila" v přímém přenosu ranní pořad britské veřejnoprávní televize BBC Breakfast (Snídaně). Televizní stanice se za tento skandál musela divákům i vévodovi z Camebridge omluvit.

VÍCE ZDE

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...