Čtvrtek 4. března 2021svátek má Stela 12 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: trafikové vydírání i Praha v síti kmotrů

Šéf  ÚOOZ Robert Šlachta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf ÚOOZ Robert Šlachta | foto: J.ŠulováČTK

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Zeman z Lán: V hlavě mám čtyři jména předsedů vlády odborníků

Prezident Miloš Zeman promluvil z Lán. V rozhovoru, který přenášel Radiožurnál, připustil, že nosí v hlavě čtyři jména, jež by si dovedl představit v čele vlády odborníků. Konkrétní však být nechtěl. Z jeho odpovědí však vyplynulo, že právě vláda odborníků je pro něj nejschůdnější řešení vládní krize.

VÍCE ZDE

Nejsledovanější špion Snowden je v Moskvě, v Ekvádoru požádal o azyl

Bývalý technik amerických tajných služeb Edward Snowden, který je odpovědný za vyzrazení informací o tajném protiteroristickém programu USA, přiletěl na ruské letiště Šeremetěvo. Ricardo Patiňo, ekvádorský ministr zahraničí potvrdil, že Snowden zažádal v této jeho zemi o azyl. Snowden do Ruska přiletěl z Hongkongu poté, co ho v pátek Spojené státy obvinily ze špionáže.

VÍCE ZDE

Na Úřad vlády jsme nepřišli s beranidlem ani v kuklách, zdůraznil Šlachta

Zásah policistů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu na Úřadu vlády a dalších místech provedený minulý týden byl přiměřený a nebyl veden teatrálně. V pořadu České televize to řekl šéf útvaru Robert Šlachta. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v pořadu řekl, že v řádu týdnů očekává vypracování analýzy toho, zda byl zásah adekvátní.

VÍCE ZDE

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Trafiky pro Šnajdra a Fuksu? Prachsprosté vydírání, vlastizrada, říkali politici


Server Lidovky.cz vybral výroky politiků, které zazněly krátce poté, co exposlanci Marek Šnajdr a Ivan Fuksa dostali na přelomu roku trafiky. Už tehdy to pro některé byla korupce, pro jiné zase "prachsprosté vydírání". Také kvůli trafikám proběhla před týdnem v Česku dosud nevídaná policejní razie namířená proti politikům a lobbistům.

VÍCE ZDE

Kauza Nagyová je zajímavější, říká soudce Šott, jenž odsoudil Bártu a Škárku

Loňský rozsudek soudce Jana Šotta v případu Věcí veřejných otevřel otázku politických obchodů a korupce. Nyní vrchní státní zastupitelství posunulo téma ještě o kus dál. Navrhlo Nejvyššímu soudu, aby zrušil rozhodnutí soudů prvního a druhého stupně a věc vrátil k novému projednání. Jan Šott promluvil o trafikách za složení funkce, nudě odposlechů a paměti svědků.

VÍCE ZDE

Praha – město opředené neprůhlednou sítí spojenců kmotrů

Praha je stát ve státě. Má nejdražší byty v zemi, drahý benzin i pivo, vlastní dopravní podnik, vlastní dodavatele energie, vlastní popeláře. Má vlastní firmy, do jejichž vedení může dosazovat vlastní lidi. Tito lidé pak rozhodují, zda firma bude vydělávat pro všechny, nebo jen pro některé Pražany.

VÍCE ZDE

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Mladý šperk se hlásí z Hradčan, Brna i Železného Brodu. A hezky nahlas

O tom, že je současný šperk silným odvětvím českého designu, se už nějakou dobu ví. V těchto dnech můžete navštívit tři jedinečné akce, které tento fakt potvrzují.

VÍCE ZDE

Restaurace Everest: skvělá indie na špatné adrese

Nesídlí zrovna na vybrané adrese. V bloku činžáků na plzeňské Rudné se trochu ztrácí a malůvka na čelní zdi ještě pořád láká do „rybářské krčmy“, která tu bývala před lety. Přesto si indickonepálská restaurace Everest nemůže na malou návštěvnost stěžovat.

VÍCE ZDE

Po zániku Země: Terapeutický výlet Smithových ke konci světa

Nic neutuží vztahy mezi otcem a synem tolik jako pořádná postapokalyptická bojovka. Asi tak by se dalo shrnout poselství nového filmu M. Night Shyamalana Po zániku Země. A ještě je asi dobré vědět, že s orlem se jeden vždycky nějak domluví, kdežto s opicemi je to o dost těžší.

VÍCE ZDE

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...