Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Oslava na Hluboké u kmotra? Stovky hostů, nikomu však do řeči nebylo

Česko

  16:30aktualizováno  16:43
PRAHA - Ačkoli politici oslovení serverem Lidovky.cz tvrdili, že oslava 60. narozenin "knížete z Hluboké" Pavla Dlouhého (ODS) není žádnou schůzkou vlivných ani megalomanskou akcí, komentovat jména hostů, ani její průběh nikdo nechtěl. "Považuji váš zájem za pražskou obsesi Dlouhým," řekl serveru Lidovky.cz Hlubocký starosta Tomáš Jirsa (ODS).

Branou projedou jen pozvaní - významní podnikatelé a politici. foto: Lidové noviny

Oslavu stihl i ministr průmyslu v demisi Martin Kuba (ODS), jehož politická kariéra je s Dlouhým úzce spjata. Ještě ve čtvrtek se přitom obával, že nedorazí včas. "Cestou z Prahy jsem se tam na hodinku zastavil, popřál oslavenci a pokračoval za rodinou," napsal serveru Lidovky.cz Kuba.

Kdo je Pavel Dlouhý:

Člen výkonné rady ODS, kterému se přezdívá „kníže z Hluboké“. Pochybnosti vyvolalo vyšetřování jeho dopravního přestupku. Údajně jel rychlostí 140 kilometrů v hodině v místech, kde je povoleno nejvíce devadesát. Úřady přestupek nestačily vyřídit do jednoho roku a byl promlčen. 

Místostarosta Hluboké nad Vltavou a vlivný člen ODS Pavel Dlouhý

Místostarosta Hluboké nad Vltavou a vlivný člen ODS Pavel Dlouhý

Že o komorní akci, jak o oslavě ve čtvrtek mluvil senátor Tomáš Jirsa (ODS), rozhodně nešlo, dokládá Kubův odhad počtu hostů. "Na oslavě bylo několik stovek lidí," prozradil ministr. Konkrétní jména však komentovat nechtěl, prý z obavy, že by je vystavil podezření z něčeho nekalého. "Jména komentovat nebudu, nemám potřebu tím kohokoli postavit do role minimálně 'sprostého podezřelého'," napsal Kuba.

Pražská obsese Dlouhým

Dotaz na osazenstvo Dlouhého oslavy nepotěšil ani senátora a hlubockého starostu Tomáše Jirsu (ODS). "Považuji váš zájem za pražskou obsesi Dlouhým," řekl serveru Lidovky.cz.

Senátor se již ve čtvrtek nad zájmem o Dlouhého narozeniny podivoval. Otázka na kmotrovy hosty ho rozzlobila. "Putin a Obama poslali zdravice, Merkelová blahopřejný telegram," řekl stroze Jirsa. Proč reagoval podrážděně není jasné, protože podle jeho vlastních slov šlo o komorní akci, na které se místo hodnotných darů přispívalo na důchodce.

To ostatně potvrdil i poslanec ODS Václav Baštýř, další host Dlouhého oslavy. Podle něj si jihočeský kmotr nepřál dary, ale chtěl finanční podporu pro "důchodové zařízení" na Hluboké. "S radostí jsem naplnil jeho ušlechtilé přání. Byl to příjemný večer," vzkázal v SMS Baštýř.

Oslava se odehrála na Usedlosti Dvůr Vondrov u Hluboké nad Vltavou, k níž vede slepá silnice. Podle zpravodaje serveru Lidovky.cz hlídala celý areál ochranka se psy a hlídka na příjezdové silnici pouštěla ke statku jen ty, které našla v seznamu hostů.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Prodej pozemku 2 000 m2, Čáslav
Prodej pozemku 2 000 m2, Čáslav

Jeníkovská, Čáslav - Čáslav-Nové Město, okres Kutná Hora
4 000 000 Kč