Pátek 26. února 2021svátek má Dorota 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: Vyléčení z Eboly, právníci pod tlakem a kamenování Satana

Martin Dvořák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Dvořák. | foto: Richard Cortés, Česká pozice

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ ZPRÁVY

USA izolují známé nakaženého ebolou, Německo a Francie mají dva vyléčené

Zdravotnické úřady ve Spojených státech izolovaly deset lidí, kteří přišli do nejbližšího kontaktu s Liberijcem, u něhož po příletu do USA propukla ebola. Skupina zatím příznaky infekce nevykazuje. V Německu a ve Francii byli v také v sobotu propuštěni muž ze Senegalu a mladou lékařku, která se nakazila v Libérii. Celý článek čtěte ZDE.

Provize šly i do zahraniční firmy Dvořáka, řekl bývalý účetní z Rittigovy kauzy

Bývalý účetní lobbisty Ivo Rittiga promluvil kvůli kauze Oleo Chemichal na policii a přinesl mimo jiné svědectví o exřediteli pražského dopravního podniku Martina Dvořáka. Když Jaroslav Kubiska detektivům z protimafiánského útvarů vysvětloval účetní záležitosti, zmínil se totiž i o zahraniční firmě Mavex. Ta podle jeho výpovědi patří právě Dvořákovi. Celý článek čtěte ZDE.

Na pouti v Mekce se kamenuje Satan. Porážejí se i obětiny

Hlavní obřady letošní velké muslimské pouti do Mekky (hadždž) v sobotu končí symbolickým kamenováním Satana. Začal také muslimský svátek obětování (íd al-adhá), kdy poutníci obětují zvíře, nejčastěji ovci, jejíž maso se rozdává potřebným. U příležitosti tohoto svátku se po delší době objevil na veřejnosti v damašské mešitě syrský prezident Bašár Asad. Celý článek čtěte ZDE.

Pouť vykonává i řada politických osobností, mezi nimi například súdánský...

Pouť vykonává i řada politických osobností, mezi nimi například súdánský...

3 ZPRÁVY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Rittig: Policajti jen strkají mé právníky do cely a čekají, jestli nezměknou

Hlavního svědka policie vůbec neznám a policie jen šikanuje mé advokáty, tvrdí politický podnikatel Ivo Rittig v rozhovoru pro Lidovky.cz. Minulý týden si vyslechl již třetí obvinění. Kriminalisté si pro něj, jeho advokáty Davida Michala a Karolínu Babákovou z kanceláře MSB Legal (dříve Šachta&Partners) a dalších sedm lidí přišli kvůli praní špinavých peněz a krácení daní v kauze Oleo Chemical. Celý článek čtěte ZDE.

Generace nesnesitelných rozmazlenců nastupuje. Čeká ji ale tvrdá realita

Zatímco Islámský stát s ohavnou teatrálností popravuje zajaté bělochy, Ukrajinu obsazují ruské síly a Boko Haram unáší a znásilňuje náctileté dívky, my se před displeji a monitory přeme, zda je český voják, padlý „tam někde“, hrdina, anebo žoldák. Z pohledu reálné síly či z pohledu českých vojáků v akci vypadáme jako neškodná koťátka, která si hrají s míčkem. Celý článek čtěte ZDE.

Narkoman se změnil v lovce pedofilů. Muž, jehož odhalil, si vzal život

„Lovec pedofilů“ - tak se jmenuje pořad, v němž vyléčený narkoman Stinson Hunter pátrá po sexuálních predátorech. Jeden z mužů, kterého Hunter představil jako pedofila, však nedlouho po incidentu spáchal sebevraždu. Jeho bývalá partnerka teď varuje, že dobrovolný „lovec pedofilů“ může rozpoutat hon na čarodějnice. A policie její obavy sdílí.

Celý článek čtěte ZDE.

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Od cirkusové tančírny k luxusnímu šantánu. To je Moulin Rouge

Extravagance a spoře oděné tanečnice vyhazující nohy vysoko ke stropu provázejí již 125 let asi nejslavnější kabaret světa - pařížský Moulin Rouge. Pod červenými lopatkami větrného mlýna se 6. října 1889 otevřel noční podnik, jenž měl tehdy spíše cirkusovou atmosféru. Celý článek čtěte ZDE.

Moulin Rouge.

Moulin Rouge.

Královna ryb. Jak připravit kambalu poradí Roman Paulus

Lahodné bílé maso skryté pod skvrnitou hrbolatou kůží kambaly se dá připravit na desítky způsobů, platí však pro něj, že méně je více. Vyzkoušejte je třeba v báječné podzimní kombinaci s čerstvými hříbky nebo liškami podle receptu Romana Pauluse. Celý článek čtěte ZDE.

Riziko onemocnění Alzheimerem je prý větší u náladových žen

Náladovost, závist, úzkost a jiné neurotické projevy u žen zvyšují riziko onemocnění Alzheimerovou chorobou a jinými druhy demence. Zjistili to švédští vědci ve studii, která byla zveřejněna v internetovém vydání odborného časopisu Neurology. Celý článek čtěte ZDE.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...