23. ledna 2018 10:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Čtvrtou obětí požáru hotelu v Praze je Jihokorejka. Všechny oběti jsou cizinci

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Hasiči a záchranáři zasahují při požáru hotelu Eurostars David v centru Prahy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči a záchranáři zasahují při požáru hotelu Eurostars David v centru Prahy. | foto: ČTK

PRAHA Čtvrtou obětí, kterou si vyžádal sobotní požár hotelu v centru Prahy, byla dvacetiletá Jihokorejka. V úterý to sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Totožnost dalších tří zemřelých policisté potvrdili už dříve, všichni byli cizinci. Jednadvacetiletý Němec a o rok mladší Jihokorejka zemřeli na místě ještě před příjezdem záchranářů. Dvě ženy později podlehly zraněním v nemocnici, šlo o dvacetiletou Němku a stejně starou Jihokorejku.

Záchranáři vyšetřili po požáru 34 lidí, které hasiči vyvedli z hořící budovy. Dva lidi našli záchranáři bez známek života a další čtyři museli oživovat. V nemocnicích skončilo osm lidí, z toho dva v nich dál zůstávají. Podle dřívějších informací mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové mezi zraněnými nebyli pacienti s popáleninami, ale převažovaly případy, kdy se lidé nadýchali kouře. Udušení kouřem bylo i příčinou smrti dvou mladých cizinek, které po požáru zemřely ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Oheň se v hotelu Eurostars David v pražské Náplavní ulici šířil do vyšších pater po dřevěném obložení kolem schodiště. Co bylo jeho příčinou, vyšetřovatelé dál zjišťují. První informace hovořila o závadě na klimatizaci, ve hře jsou ale všechny možnosti. Způsobenou škodu hasiči odhadli na více než 20 milionů korun.

Ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch ošetřuje zraněného hasiče.
Hasiči zasahují v pražském hotelu Eurostars David, v němž vypukl požár.

Policie začala požár prověřovat pro podezření z trestného činu, nikdo ale zatím nebyl obviněn. Kriminalisté v dalších dnech potvrdí, nebo vyvrátí, zda byl trestný čin skutečně spáchán.

ČTK
  • 1Diskuse

Najdete na Lidovky.cz