Čtvrtek 16. září 2021, svátek má Ludmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Kampu už zase na kole. I díky divné značce se srdcem mezi chodcem a cyklistou

Česko

  19:19aktualizováno  19:49
PRAHA - Údiv vzbuzuje nová doporučující značka pro cyklisty na pražské Kampě, kterou začátkem týdne nechala instalovat Praha 1. Nejedná se při tom o první případ. Letos v srpnu byla kritizována značka, která zakazovala vjezd cyklistům do parku úplně.

Podivná značka pro cyklisty v Praze na Kampě foto: Jan BezuchaLidovky.cz

Cedule nově nabádá k ohleduplnosti a toleranci mezi cyklisty a chodci. Cyklisté by na její doporučení měli zpomalit nebo sesednout z kola, pokud se v parku nachází více lidí.

Značka s výrazným piktogramem srdce je zde pouze na měsíc. Podle mluvčí Prahy 1 Veroniky Blažkové se jde o tzv. "druhou variantu", kdy se radnice snaží vyřešit soužití mezi cyklisty a návštěvníky parku. Značka sice umožňuje jízdu na kole, ale zároveň by měla cyklisty upozornit na to, že v parku nejsou sami. Cyklisté by tedy měli vést kolo v případě, že v parku budou matky s dětmi nebo větší skupiny lidí.

Podivná značka na Kampě

Podivná značka na Kampě

Není to poprvé, kdy značka u parku na Kampě vzbudila rozruch. Na konci srpna tam byla instalována značka, která zakazovala vjezd kol úplně. Policie navíc mohla cyklistům dát pokutu ve výši 200 korun. Podle radnice Prahy 1 lidé začali skutečně z kol více sesedat. Je také množné, že se původní zákazová značka na Kampu vrátí. Po konci zkušebního období se totiž radnice chystá společně s obyvateli a městskou policií vyhodnotit, která z variant byla více funkční.

Co zůstává při starém, je zákaz vjezdu vozítkům Segway. "Segwaye mají vstup zakázán, tato značka tam zůstává a Segwaye nesmějí vjet do parku." zdůrazňuje Blažková.

Městská část pozastavila původní plán na obnovu parku Kampa. "Revitalizace parku Kampa se odkládá, na podzim proběhne diskuze s občany, kteří řeknou, co tam chtějí opravit," řekla Blažková. Prakticky to tedy znamená, že se v blízké budoucnosti cyklisté svého pruhu nedočkají.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Týden kojení 2021: hrajte s námi celý týden o ceny od Canpol babies
Týden kojení 2021: hrajte s námi celý týden o ceny od Canpol babies

Soutěž s Canpol babies probíhá od 13.9. do 19.9.2021

Mohlo by vás zajímat