Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava 4 °C oblačno Předplatné LN
20. října 2019 9:58, aktualizováno  22:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Noční bourání mostu na D4 u Řitky nabralo zpoždění, dálnici otevřeli až dopoledne

Policie proto nadále odklání dopravu na objízdné trasy. „Co týče dopravní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie proto nadále odklání dopravu na objízdné trasy. „Co týče dopravní... | foto: ČTK

Řitka (u Prahy) Na dálnici D4 u Řitky nedaleko Prahy se po nočním bourání mostu vrátil provoz. Policie dopravu od sobotního večera do nedělního dopoledne odkláněla na objízdné trasy, po skončení uzávěry auta jezdila nejdříve jedním pruhem. Od podvečera je dálnice opět zcela průjezdná, řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Demoliční práce začaly v sobotu v 19:00 a nabraly zpoždění. Podle původních plánů se měla dálnice otevřít v neděli v 09:00, to se ale nestihlo. Policie informovala o zprovoznění úseku v 10:30, podle Tomáše Mráčka ze stavební firmy EDIKT však byla dálnice průjezdná už v 09:50.

Špatný stav mostů a lávek trápí řadu měst. Předloni v prosinci se v Praze...
Práce na rekonstrukci mostu začaly tento týden a potrvají sedm měsíců. Stát...

Mráček poukázal na to, že se konstrukce demolovala včetně silničního souvrství a bylo nutné odvézt o deset procent objemu materiálu více. „Z bezpečnostních důvodů, které byly dané už předem, bylo nutné most bourat včetně živičných vrstev. Nebylo možné ho předem úplně odstrojit,“ řekl Mráček .

Přípravné práce ve směru na Prahu začaly v sobotu dopoledne a na Strakonice odpoledne. Provoz byl veden jedním pruhem. Dokončovací práce si v neděli po zprovoznění dálnice vyžádají podobná omezení.

Policie kvůli uzavírce odkláněla dopravu na objízdné trasy. „Co týče dopravní situace večer a v noci, nebyly žádné problémy, žádný dopravní kolaps ani nehoda,“ dodala Nováková.

Na most u Řitky auta kvůli havarijnímu stavu nejezdí už od dubna, místním se zkomplikovala doprava do Čisovic a dalších obcí na druhé straně dálnice i najíždění na D4. Práce na rekonstrukci mostu začaly tento týden a potrvají sedm měsíců. Stát budou přes 42 milionů korun. Projekt je financován ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Špatný stav mostů a lávek trápí řadu měst. Předloni v prosinci se v Praze zřítila lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou a na několik týdnů byl uzavřen Libeňský most, který bylo nutno podepřít. Lávku v Nymburce přes Labe museli stavaři zbourat, protože hrozilo, že spadne.

ČTK
Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

Hrudní chirurg Marcel Mitták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Na Gottově pohřbu jsem se bál, že spáchám atentát na Zemana, říká Strach

Jiří Strach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Každý se ho ptá na Anděla Páně 3. Jiří Strach ale trpělivě vysvětluje, že to nezáleží jen na něm. „Rozhodujeme o tom...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

OVĚŘENO: Jak udělat fotku do rodinného alba, aby vypadala jak od profíka?
OVĚŘENO: Jak udělat fotku do rodinného alba, aby vypadala jak od profíka?

Děti se nefotí zrovna snadno. Neustále někde pobíhají a nepostojí na jednom místě. Protože se všechno odehrává rychle, je dobré, když budete rychlí vy i vaše technika. Přečtěte si rady, jak udělat hezkou rodinnou fotku i s těmi nejmenšími.