Středa 14. dubna 2021svátek má Vincenc 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dalík pro LN: Reportér po mně chtěl peníze

Marek Dalík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Dalík. | foto: Lidové noviny

Blízký přítel premiéra Marek Dalík tvrdí, že reportér České televize Dalibor Bártek pracoval na zakázku „socanů“. Podle Dalíka požadoval za ukončení natáčení o poslanci Wolfovi peníze.

LN Jednal jste s reportérem ČT z pověření premiéra Mirka Topolánka?

Premiér mě požádal, abych pomohl poslanci Wolfovi. Nikoli abych se sešel s Bártkem. Měl jsem za úkol pro Wolfa připravit obrannou strategii proti očekávané kampani ČSSD proti jeho osobě. Zjišťoval jsem, co se chystá. Zavolal jsem proto Bártkovi. Sešli jsme se, protože se známe. Zjistil jsem, že jde opravdu o útok ze strany sociální demokracie. Že to zadání je od nich.


Za Wolfa mi Dalík nabízel jiné kauzy...

Reportér České televize Dalibor Bártek tvrdí, že ho Marek Dalík požádal, aby se na reportáž o poslanci Wolfovi „vykašlal“.

LN Proč jste se vůbec sešel s panem Dalíkem?

Začal jsem se věnovat kauze pana poslance Wolfa, načež mě mimo jiné kontaktoval pan Dalík. On tu schůzku inicioval. On v podstatě přišel s návrhem, zda bych mohl ukončit natáčení, respektive zda bych se na tu kauzu samotnou dokázal vykašlat, jak on říkal. On prostě řekl jasně, že pan poslanec je vystrašený, když se dozvěděl, že o něm začínám točit, a proto jej (Dalíka) požádal premiér, aby panu Wolfovi pomohl. Za tím účelem mě prostě kontaktoval. To, že jej o to požádal pan premiér, to pan Dalík během naší schůzky zopakoval několikrát.

LN Byla vám učiněna nějaká protislužba za to, že reportáž nebudete točit?
Nabízel mi za to podklady pro jiné konkrétní kauzy.

LN Máte na to nějaký důkaz?

Když se mi ozval pan Dalík, tak jsem předpokládal, že se to bude týkat kauzy Wolf. To byl důvod, proč jsem si abnormálně vytvořil pojistku. Prostě jsem schůzku nahrál, abych se nedostal do nějakého maléru.

LN Obsah schůzky se objevil v médiích. Činil[ na vás někdo od včerejšího dne nátlak?

Byl jsem varován, ať na sebe dávám pozor. Bylo mi řečeno, ať si uvědomím, že jde o opravdu choulostivou záležitost. Prý tam jde o velké miliardy. Nemyslím přímo s panem poslancem, ale v rámci vlády jako takové. Že ohrozit její stabilitu znamená ohrozit miliardové záležitosti a v tomhle ohledu to začíná být velmi nebezpečné. Nebylo to ale od žádných vlivných lidí.


LN Bártek ale tvrdí, že jste v průběhu schůzky několikrát zopakoval, že si premiér přeje, aby se natáčení o poslanci Wolfovi zastavilo...

To jsem v žádném případě neřekl. Je to hlavně úplně jedno. Bártek to dělal na zakázku socanů. Říkal jsem mu, že není dobré svrhávat vládu, aby tady vládl Paroubek například. Na tom přece není nic špatného. Bártek se mě pak ptal, kolik bych dal, kdyby natáčení reportáže zastavil.

LN Řekl si přímo o peníze?

Chtěl je po mně. Když to nahrával, tak to tam musí být. Jestli není srab, tak to zveřejní. Samozřejmě jsem mu taky říkal, ať raději točí proti socanům. Wolf v podstatě nic neudělal.

Celý profil Marka Dalíka 
a další podrobnosti o kauze Wolf
si přečtěte v úterním vydání deníku


Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?
Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?

Přes zimu jsme si do domácností natahali spoustu nepořádku, kterého je teď potřeba se zbavit. Doba si žádá pořádný jarní úklid. V redakci jsme...