Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dálnice D1 je u Jihlavy po demolici mostu opět plně průjezdná

Česko

  20:29aktualizováno  12. března 10:23
JIHLAVA - Dálnice D1 je u Jihlavy mezi 112. a 119. kilometrem opět plně průjezdná. Úsek byl od sobotních 20:00 oboustranně uzavřen kvůli demolici mostu. Objízdné trasy vedly přes Jihlavu. Informovala o tom v neděli v 10:00 řekla mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková. Dělníci most bourali kvůli jeho nevyhovující šířce.

Dálnice D1 (ilustrační foto) foto: MAFRA - ANNA VAVRÍKOVÁ

Řidiči musí nadále počítat s částečným omezením v úseku mezi 115. a 116 kilometrem. Tam budou až do nedělních večerních hodin pokračovat další práce.

Omezení v místě demolice začalo na dálnici už kolem 17:00, kdy doprava v obou směrech kolem 116. kilometru D1 byla stahována do jednoho jízdního pruhu.

Práce na modernizaci dálnice u Jihlavy stavbaři po zimní přestávce obnovili koncem minulého týdne. Opravy šesti kilometrů dálnice mezi Jihlavou a Velkým Beranovem začaly loni na podzim. Rekonstrukce bude stát skoro 590 milionů korun bez daně, dokončena by měla být v červnu 2018.

Opravy už se po zimě rozběhly také na D1 mezi Velkou Bíteší na 162. kilometru a Devíti kříži na 168. kilometru. Poprvé letos dělníci v tomto úseku pracovali poslední únorový víkend, kdy na 164,5. kilometru D1 pokládali nosníky pro nový dálniční nadjezd. Uzavřen kvůli tomu byl na osm hodin směr na Brno. Dálnice nebyla průjezdná od sobotních 22:00 do 06:00 v neděli. Na objízdné trase nevznikly v dopravě problémy.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat