12. září 2015 10:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Deník jako důkaz korupce. Policie má zápisky člena ČSSD Duška

Robert Dušek čelí obvinění protikorupční policie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robert Dušek čelí obvinění protikorupční policie. | foto: archiv MAFRA

PRAHA Donedávna člen užšího vedení ČSSD a předseda strany v Libereckém kraji Robert Dušek si vedl pečlivě deník, kam si zapisoval některé veřejné zakázky. Bohužel pro bývalého europoslance Duška se notýsek dostal do rukou protikorupční policie, která jej využívá.

Notýsek totiž obsahuje poznámky, ve kterých jsou veřejné zakázky, částky, i kdo danou zakázku zřejmě získá. Jedna taková poznámka se týká rekonstrukce kuchyně v domově důchodců Jablonecké Paseky. Tu vyhrála firma bývalého poslance Andreje Gregy Ventax. Zprávu přinesl server iDnes.cz.

V Duškově notesu stálo: „Grega-kuchyně Paseky JN - rek. 7 - navýšení 1,5 = 8,5 (?),“ to vše s datem 23. května 2011. Tou dobou zbývalo do vypsání zakázky ještě pět měsíců.

Sám Grega u výslechu tvrdil, že takové věci s Duškem vůbec neřešil. Načež mu policisté předložili druhý zápis, který byl datován o čtyři dny později, a kde bylo navýšení dané částky. Zaskočený Grega znovu tvrdil,m že neví, o co se jedná.

Dušek s médii ohledně svého deníku odmítá komunikovat. Andrej Grega zase médiím řekl: „Zřejmě víte více než já. Není vaše věc, na co se mě policie ptala, a já nejsem z ničeho obviněný. Nevíte k tomu hlavu ani patu.“

Podobnou zálibu vést si deník měl i šéf Nemocnice na Homolce Vladimír Dbalý. O tomto případu informovaly lidové noviny. Podrobnosti o kauze si můžete přečíst zde.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz