Čtvrtek 16. září 2021, svátek má Ludmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Děti by do škol měly jít naposledy 18. prosince, míní Babiš. Obchody by prý měly zůstat otevřené i o zlaté neděli

Česko

  18:45
Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) předpokládá, že vláda v pondělí některá opatření kvůli epidemii koronaviru zpřísní, s návrhy přijde na pondělní vládu ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Babiš například míní, že děti by měly jít před Vánoci naposledy do škol v pátek 18. prosince nebo, že by obchody měly zůstat otevřené i o zlaté neděli.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto:  Dan Materna, MAFRA

V rozhovoru pro Českou televizi v neděli také řekl, že na jednání kabinetu bude požadovat úpravu nařízení o zákazu prodeje všech nápojů s sebou.

Kafe s sebou je podle předesdy vlády „totální nesmyl“. „To se nedá pochopit, byla to chyba,“ řekl. „Já se za to omlouvám a budu trvat na tom, aby se to změnilo, protože není možné, aby si lidi nemohli brát kelímek s kávou,“ uvedl.

Epidemie koronaviru v Česku opět sílí, o víkendu rizikové skóre stouplo na 71 bodů. Blatný již v pátek na tiskové konferenci avizoval, že v pondělí navrhne vládě, aby se Česko vrátilo do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Podle jeho vyjádření by ale obchody měly i nadále zůstat otevřeny. Pokud se tak stane, měly by podle Babiše zůstat otevřené i o zlaté neděli.

Opětovné uzavření by se mělo týkat restaurací a ubytovacích zařízení. „Pokud by došlo k uzavření, tak musí dostat stoprocentní kompenzace,“ podotkl Babiš. „Tento rok je strašidelný, je to neuvěřitelně špatný rok pro nás pro všechny a zkrátka my musíme jako stát jim pomoci,“ dodal. O kompenzacích podle něj celý víkend vyjednává s dotčenými obory ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat