13. září 2018 15:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dítě v ohrožení. Policie pohřešuje třináctiletou dívku z Humpolce

Třináctiletá Miroslava Novotná zmizela ve středu ráno. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Třináctiletá Miroslava Novotná zmizela ve středu ráno. | foto: Policie ČR

HUMPOLEC Policie pátrá po třináctileté Miroslavě Novotné z Humpolce. Ve středu ráno odešla z domova do školy, kam ale nedorazila. Měla na sobě černou mikinu s nápisem Iron Man, černé kalhoty a černo-fialové botasky, stejnou barvu měl i její školní batoh. Informace o tom, kde by mohla být, přijme policie na lince 158, uvedla ve čtvrtek v tiskové zprávě mluvčí policie Stanislava Miláčková.

Po dívce vyhlásila policie celostátní pátrání. Je asi 165 centimetrů vysoká, střední postavy a má hnědé vlasy a modré oči. Mohla by se pohybovat ve společnosti mladistvého chlapce.

„Je možné, že by dívka mohla cestovat autostopem. Obracíme se proto také na řidiče vozidel a jejich spolucestující s žádostí o podání informace na tísňovou linku v případě, že by pohřešovanou dívku viděli stopovat nebo jí zastavili, popřípadě přepravili na jiné místo,“ uvedla Miláčková.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz