13. července 2019 14:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dívka na Prostějovsku lezla na rozhlasový vysílač. Ve výšce 80 metrů ji zranil elektrický proud

Vysílač, na který dívka lezla, se nachází u Dobrochova na Prostějovsku, který... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vysílač, na který dívka lezla, se nachází u Dobrochova na Prostějovsku, který... | foto: https://twitter.com/hasici_olomouc

Prostějov  Úraz elektrickým proudem utrpěla dívka, která v sobotu lezla na 150 metrů vysoký vysílač nedaleko Dobrochova na Prostějovsku. V osmdesátimetrové výšce lezkyni zasáhl elektricky proud a hasiči ji museli snést dolů. „Vrtulníkem letecké záchranné služby byla přepravena do nemocnice,“ řekla ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová.

„Osoba lezla na vysílač Českého rozhlasu nedaleko Dobrochova na Prostějovsku, který má zhruba 150 metrů. V polovině výškové stavby ji zasáhl elektrický proud a poranil ji. Po rychlé akci pěti lezců byla předána do péče letecké záchranky,“ uvedla Balážová.

Technik musel vysílač vypnout

Před záchrannou akcí vysílač vypnul radiokomunikační technik. Pro zraněnou osobu pak na stožár vylezlo do osmdesáti metrů pět hasičů speciálně vycvičených pro výškové zásahy. „Byla při vědomí a komunikovala, takže byla pomocí lezecké techniky spuštěna v úvazu s jedním lezcem na zem,“ podotkla Balážová.

Pro zraněnou dívku, která na vysílač lezla sama, přiletěl vrtulník záchranné služby. „Letecky ji transportujeme do nemocnice. V tuto chvíli je stabilní a bez ohrožení základních životních funkcí,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Pavel Lampa.

ČTK
P. Horák asi drbla ceckama. 4:05 14.7.2019

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR MONTÁŽE

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 000 - 28 000 Kč