16. srpna 2018 11:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dívka se propadla do šachty pod letenským kyvadlem, vyprostili ji až hasiči

S pohmožděnými zády, ale při vědomí, záchranáři dívku převezli na jednotku... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy S pohmožděnými zády, ale při vědomí, záchranáři dívku převezli na jednotku... | foto: HZS Praha/Jan Kostík

PRAHA Devatenáctiletá dívka se ve čtvrtek časně ráno propadla do osm metrů hluboké odvětrávací šachty pod kyvadlem na pražské Letné. Hasiči mladou ženu vyprostili a předali záchranné službě, která ji s pohmožděnými zády převezla do Ústřední vojenské nemocnice. Informovaly o tom mluvčí strážníků a záchranné služby v Praze Irena Seifertová a Jana Poštová.

Městská policie dostala informace o případu po 05:00. Na místo krátce poté dorazila hlídka strážníků se záchranářským batohem a lanem. Když zjistili, že dívka spadla do asi půl metru široké a osm metrů hluboké odvětrávací šachty a že si stěžuje na bolest zad a krku, přivolali hasiče a zdravotníky.

S pohmožděnými zády, ale při vědomí, záchranáři dívku převezli na jednotku...
Poté hasiči dívku předali do péče záchranářů.

„Strážníci do jejich příjezdu s dívkou komunikovali a psychicky ji podporovali. Jednotka hasičů následně dívku vyprostila přes vrata vedoucí do prostor pod památníkem a následně ji předala záchranné službě k dalšímu ošetření,“ uvedla Seifertová.

„Ošetřovali jsme devatenáctiletou dívku po pádu z výšky. S pohmožděnými zády, ale při vědomí, jsme ji převezli na jednotku intenzivní péče Ústřední vojenské nemocnice,“ uvedla Poštová.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz