Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dívka z Ústí se stále pohřešuje. Pátrají po ní i v dalších evropských zemích

Česko

  16:05
ÚSTÍ NAD LABEM - Policie prohlíží v rámci pátrání po dvanáctileté Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem stovky hodin kamerových záznamů. Ani po týdnu se dívku nepodařilo najít, řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Kriminalisté ve čtvrtek zveřejnili další, nejaktuálnější fotografie pohřešované dívky.

Michaela Patricie Muzikářová na posledním snímku před zmizením, který uvolnila policie. Takové oblečení mohla mít na sobě v době zmizení. foto: Policie ČR

Po školačce z ústecké čtvrti Klíše policie pátrá v celém schengenském prostoru. Opakovaně žádala o pomoc veřejnost. Fotografii dítěte mají všechny policejní hlídky. Policie zřídila speciální tým, který čítá asi dvě desítky kriminalistů. Ten mimo jiné zkoumá záznamy. „Vyhodnocují stovky hodin kamerových záznamů. Na výzvu a žádost o kamerové záznamy ze soukromých kamer se nám již někteří majitelé ozvali,“ řekla Hyšplerová. Tipů a poznatků od veřejnosti přišlo na call centrum zřízené na lince 158 a e-mailem kolem 90.

Pátrání po ztracené dívce pokračuje. Co je zatím známo?

Policie žádá veřejnost o poskytnutí záznamů z kamerových systémů z domů a automobilů z ústecké čtvrti Klíše. Zájem má o záběry pořízené mezi 10. lednem ve 14:00 a 11. lednem v 8:00 hodin. „Jde nám zejména o lokalitu ulice České mládeže, Hvězda, směr Střížovický vrch, směr Ovčí vrch,“ řekl už dříve kriminalista Martin Charvát.

Policie už dříve řekla, že dívka zmizela pravděpodobně 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Ráno kolem 5:00 odcházela do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer.

Michaela Patricie Muzikářová na posledním snímku před zmizením, který uvolnila...
Policie žádá o pomoc při pátrání po Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad...

Policie vyhlásila pátrání po dívce v kategorii Dítě v ohrožení, což je Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte. Jeho cílem je především zrychlit pátrání a předávání informací. Pátrání po dívce běží nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Michaela Patricia Muzikářová je asi 155 až 160 centimetrů vysoká, hubené postavy. Má lehce zvlněné hnědé vlasy na ramena, má šedé oči a nosí brýle s fialovými obroučkami. V době odchodu z domova měla na sobě pravděpodobně prošívaný kabát ke kolenům a tmavé kozačky s bílou kožešinkou. S sebou měla růžový školní batoh značky Nike.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!