13. května 2017 15:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Příští týden bude bouřkový. Těšit se můžeme na teplotně nadprůměrný červen

bouřka (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy bouřka (ilustrační foto) | foto: Jan Drahokoupil, www.bourky.cz

PRAHA Počasí ve zbytku května má být na území České republiky teplejší, než je nyní. V noci bude kolem osmi stupňů a přes den budou nejvyšší teploty většinou kolem 20 stupňů Celsia.

Počátek června se vyšplhají ještě výš a dostanou se dokonce nad dlouhodobý průměr. Pršet má v následujících čtyřech týdnech tak, jak je pro toto období obvyklé. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Z hlediska teplot bude podle meteorologů celé období od 15. května do 11. června teplotně průměrné nebo slabě nadprůměrné. V druhé polovině května ale nevylučují, že se objeví v průběhu jednotlivých týdnů větší výkyvy teplot.

Podle týdenní předpovědi se nejvyšší denní teploty v nadcházejících pěti dnech dostanou na 17 až 25 stupňů Celsia, přičemž nejtepleji má být ve čtvrtek, kdy může být v Čechách místy až 27 stupňů. Po většinu těchto dnů je ale třeba počítat s přeháňkami nebo bouřkami.

Od pátku pak čekají meteorologové nižší teploty, ochlazovat se má od západu. Navíc má být oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, případně bouřkami.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz