Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dobrovolné přiznání Horákové? Nechci se vyjadřovat, uhýbá Semelová

Česko

  12:30
PRAHA - Ve čtvrtečním pořadu Hyde Park komunistická poslankyně Marta Semelová pochybovala o nevině Milady Horákové, práci StB označila za "správnou" a Vasila Bil'aka označila za "pozitivní postavu" československých dějin. Server Lidovky.cz Semelovou kontaktoval, aby své výroky vysvětlila. Poslankyně se však otázkám vyhýbala.

Poslankyně KSČM Marta Semelová. foto: MAFRA: Jiří Beňák

Lidovky.cz: V pořadu Hyde Park jste prohlásila, že se ohledně procesu s Miladou Horákovou nejednalo o vynucené přiznání...
Promiňte, ale k tomu se nebudu vyjadřovat.

Lidovky.cz: Svým výrokem jste fakticky popřela vykonstruované politické procesy, chcete-li justiční vraždění, za které se KSČM několikrát omluvila a jejichž zvrácenost potvrdila samotná zpětně i samotná justice například v rozsudku nad prokurátorkou Ludmilou Polednovou-Brožovou ...
Opravdu se k tomu nechci vyjadřovat.

K TÉMATU

Lidovky.cz: Víte o tom, že nejen kvůli tomuto výroku na vás chce Dušan Makovský ze sdružení ProtiAlt podat trestní oznámení?
Vím o tom a taky se k tomu nechci vyjadřovat.

Lidovky.cz: Od vašich výroků se distancoval i váš stranický kolega Jiří Dolejš, který serveru Lidovky.cz řekl, že se jedná o váš osobní názor, který stranu poškozuje.
Omluvte mne, ale ani k tomu se nevyjádřím.

Výroky Marty Semelové v Hyde Parku

O STB:
"Spolupracovník STB pro mě není známka, že by to byl někdo neslušný."

O bezpečnostních složkách:
"Každá země má bezpečnostní složky. Pokud byli lidé, kteří chránili ekonomiku této země, tak si myslím, že byli v plném právu."

O vnímání minulosti:
"Každou událost je třeba vnímat tehdejším pohledem, tehdejší situací. Je třeba zohlednit historickou souvislost."

O počtu obětí režimu:
"Když sleduju, kdo všechno byl údajně obětí režimu, tak to je pomalu víc lidí, než má tato země obyvatel. Ta čísla jsou značně nadsazená."

O politických vězních:
"Za politického vězně se považují i lidé, kteří jimi nebyli. Měli za sebou jen obyčejnou kriminální činnost. Někdo mohl být vězněn z politických důvodů, ale není jich tolik, o kolika se mluví."

O Miladě Horákové:
"Dost pochybuju o tom, že to byla vynucená přiznání. V každém případě je to smutná záležitost. Nemáme z ní nikdo radost."

O ruské invazi:
"Já bych to v žádném případě nenazvala okupací. Nazvala bych to internacionální pomocí, která nám ovšem do budoucna udělala mnohé problémy."

O Vasilu Bilakovi:
"Byl to významný politik Československa. Pro mě to byla pozitivní postava."

O kondolenci k úmrtí Kim Čong-ila:
"Nevidím nic špatného na zaslání kondolence do KLDR. Je to akt slušnosti."

O rozdílu mezi KLDR a Jižní Koreou:
"Já jsem tam nebyla a nemohu to posoudit. Myslím si ale, že v obou státech jsou problémy. Nakonec i v té jižní části jsou velké problémy, také kolem hladu."

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!