Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Dolínek vyzve k zákazu Konvičkovy akce, kvůli havárii vody

Česko

  13:04
PRAHA - Náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD) vyzve magistrát, aby kvůli havárii vodovodu zrušil všechny veřejné akce v Korunovační ulici v Praze 6, včetně nedělního setkání proti islámu, který pořádá Iniciativa Martina Konvičky (IMK). Informoval o tom sám náměstek.

Martin Konvička a jeho přívrženci vyděsili lidi na Staroměstském náměstí. Do centra Prahy přijeli převlečeni za bojovníky Islámského státu, křičeli Alláhu akbar a stříleli do vzduch z maket samopalů. Na místě vypukla panika. foto: ČTK

Konvička se ukázal jako magor, zhodnotil Zeman ‚show‘ na Staroměstském náměstí

Havárie, která se stala při opravě Korunovační ulice, potrvá do příštího týdne. Místo je podle Dolínka rozkopané a „životu nebezpečné“.

V srpnu na Staroměstském náměstí vyvolala Konvičkova iniciativa svou protiislámskou akcí paniku mezi turisty. Vystupovali na ní maskovaní muži převlečení za bojovníky tzv. Islámského státu a stříleli z maket zbraní. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) tehdy žádala potrestání magistrátního úředníka, který shromáždění povolil. Ministerstvo vnitra ale dalo úřadu za pravdu. Důvody k zákazu podle něj nebyly. Ohlášení demonstrace ovšem podle vnitra mělo vzbudit zvýšenou pozornost.

Konvička tentokrát magistrátu nahlásil akci na 11. září, tedy na den 15. výročí teroristického útoku na Světové obchodní centrum a Pentagon v USA. Má se konat před velvyslanectvím Saúdské Arábie v Bubenči. Obavy už dřív vyjádřilo české ministerstvo zahraničí, které připomnělo odpovědnost státu za bezpečnost diplomatických zastoupení jiných států. Magistrát organizátory požádal, aby změnili místo konání, ti to ale odmítli.

Autor: