Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ďuričko bude souzen za vraždu Kočky

Česko

  11:00
PRAHA - Podnikatel Bohumír Ďuričko stane kvůli smrti Václava Kočky mladšího pravděpodobně již brzy před soudem. Dozorující státní zástupkyně totiž již soudu předala Ďuričkovu obžalobu, vinící ho z vraždy. V případě odsouzení hrozí pražskému hoteliérovi až patnáct let vězení.

Václav Kočka ml. (vlevo) a jeho údajný vrah Bohumír Ďuričko. foto: isifa/foto LN

"Dokazování bylo ukončeno. Podle státní zástupkyně by měl pan Ďuričko stanout před soudem pro vraždu," uvedla mluvčí pražského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

"O podání obžaloby k soudu zatím nevíme. Soud ale odmítl náš návrh na kauci i stížnost pro podjatost soudce. S klientem jsme prostudovali uzavřený spis. Proto jsme návrh žalobce k soudu již očekávali," uvedl Ďuričkův advokát Jan Červenka.

Bohumír Ďuričko podle policie zastřelil syna provozovatele Matějské pouti loni 9. října v pražské restauraci Monarch po večerní autogramiádě předsedy ČSSD Jiřího Paroubka.

Ďuričko a Kočka mladší se v baru dostali do sporu. Jak celá událost proběhla a co bylo skutečnou příčinou bude muset rozluštit soud. Ďuričko se svojí přítelkyní totiž tvrdí, že byl Kočkou fyzicky napaden. Ostatní svědci popisují událost, jako jeho zkrat po hádce o hotovost. 

Ďuričkovi patří společnost Hotel Axa, která provozuje stejnojmenný pražský hotel. Dříve se angažoval i na fotbalové scéně, když v 90. letech vstoupil do Dukly Praha. V roce 1997 ji přestěhoval do Příbrami a o dva roky později klub prodal kontroverznímu podnikateli Jaroslavu Starkovi.

Autoři: ,

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Zdarma vyzkoušejte koupelový balíček od tetesept
Zdarma vyzkoušejte koupelový balíček od tetesept

Pochmurné počasí úplně vybízí k tomu se na chvilku zastavit, dát si uklidňující hřejivou koupel a relaxovat. Navíc si podobně zábavnou koupel mohou...

Mohlo by vás zajímat