13. září 2018 10:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dvojka Pirátů ve Zlíně odstoupila z kandidátky. Stackeho hledala policie kvůli sprejersví

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 13Diskuse
Poté, co zlínská policie začala pátrat po sprejerovi (na snímku), který ve... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poté, co zlínská policie začala pátrat po sprejerovi (na snímku), který ve... | foto: ČTK

Zlín Z druhého místa kandidátky Pirátské strany pro podzimní komunální volby ve Zlíně odstoupil Jakub Stacke. Poté, co policie začala pátrat po sprejerovi, který ve městě poškodil fasády desítek domů, se k činu přiznal právě devětadvacetiletý pracovník klientského centra. Stacke také oznámil ukončení členství ve straně. Na událost upozornil regionální Deník.

Na webu Pirátů Stacke uvedl, že by nerad poškodil schopné a pracovité lidi na pirátské kandidátce. „Nikdo z nich o mých nerozvážných aktivitách nevěděl a mrzí mě, že jsem své přátele vystavil takovým nepříjemnostem,“ napsal Stacke. Slíbil, že způsobené škody uhradí a případně zkusí vlastními silami zničený majetek opravit.

Podle krajského předsedy Pirátů Marka Housera udělal Stacke pro Piráty kus poctivé práce. „Nikdo z nás nemohl tušit, že jeho stinná stránka obsahuje takové činy. V žádném případě neschvalujeme tyto jeho akce a jsme rádi, že se přihlásil a vše vyšetří policie. Na druhou stranu mu patří dík, že se zachoval jako chlap a tento svůj osobní zkrat okamžitě od Pirátů odstřihl, protože si byl vědom, že to k nám nepatří,“ řekl Houser.

Stackova práce.
Jakuba Stackeho zachytily při činu kamery.

Po totožnosti sprejera, který na celém území Zlína poničil fasády desítek domů, pátrali policisté několik týdnů. Ve středu uveřejnili videozáznam a fotografie, jež pachatele zachytily při činu. „Díky zveřejnění se muž na snímcích sám přihlásil na policii. Prověřování případu bude dál pokračovat,“ uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Naposledy muž posprejoval bývalý hotel ve Zlíně. Majiteli budovy, na níž letos řemeslníci zrekonstruovali fasádu, způsobil podle mluvčí škodu za 47 000 korun. Za poškození cizí věci hrozí sprejerovi až roční vězení.

ČTK
  • 13Diskuse
Volkswagen Passat 2.0 TDI 2016 ·
Volkswagen Passat 2.0 TDI 2016 ·

r.v. 2016, naj. 40 986 km, diesel
620 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz