Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie -2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

U Hvězdy byl exhibicionista před půl rokem i letos v lednu. Podle policie klid

Do budovy kolejí se člověk dostane jen přes hlídanou vrátnici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do budovy kolejí se člověk dostane jen přes hlídanou vrátnici. | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Úřady ještě nedávno tvrdily, že je situace kolem pražských vysokoškolských kolejí Hvězda klidná. Policii se dosud také nepodařilo nikoho v souvislosti s loňskými útoky zadržet. Po upozornění serveru Lidovky.cz se však policii hodlá ozvat další dívka. Ta na exhibicionistu narazila poblíž Hvězdy už před dvěma měsíci.

Poslední případ, který se stal 9. ledna, málem proběhl bez povšimnutí. Pražští strážníci případ poslali policii až poté, co se o něj začala zajímat média. Dosud však Městská policie nebyla schopna přesně říct, kdy případ předala kriminalistům.

„Bohužel musíme konstatovat, že jsme již zaznamenali váš článek, ve kterém jste si na položené dotazy udělal závěry sám, přestože jsme se dohodli, že se vám k další části otázek vyjádříme,“ sdělila v úterý pouze mluvčí strážníků Irena Seifertová. Odpovědi dosud nedodala.

ČTĚTE TAKÉ:

O popsaném případu exhibicionisty z 9. ledna nic nevěděla ani správa koleje. „Na vrátnici o stížnosti na exhibicionistu nezapsali žádný záznam,“ tvrdí mluvčí Univerzity Karlovy Václav Hájek. Dívka přitom měla bezprostředně po zážitku informovat dva vrátné. Jeden z nich šel prý dokonce situaci prověřit - nikoho ale neobjevil.

„Vrátní tvrdí, že nic takového v tu dobu neznamenali. Prý tam proběhlo jen nějaké rušení nočního klidu,“ řekl Hájek. „To řešili i strážníci,“ dodává.

Podle informací serveru Lidovky.cz se nyní odhodlala ke svědectví další z obtěžovaných dívek, policii chce popsat incident starý dva měsíce.

Bez významné odchylky

Co se týče sexuálních útoků, oblast kolem kolejí si podle kriminalistů nevede výrazně statisticky hůře než ostatní části Prahy. “Pokud bych měl udělat rozbor, tak podobných případů není výrazně více,“ tvrdí vedoucí mravnostní policie Prahy 1 Zdeněk Novotný.

„Některé oblasti přitahují určitý druh lidí, kteří se dostávají do rozporu se zákonem. Vzhledem k tomu, že se v dané oblasti nacházejí dívky kolem dvaceti až dvaceti šesti let, tak je možné, že může docházet k vyššímu výskytu této trestné činnosti,“ přiznává Novotný.

I když pachatele loňských útoků policie nechytila, odmítá, že by na případu přestala pracovat. „V žádném případě to neznamená, že to končí u ledu,“ míní Novotný.

Praha 6 chce kvůli zvýšení bezpečnosti i nadále jednat o zřízení strážnice přímo v areálu kolejí.

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...