1. července 2014 13:04, aktualizováno  16:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Exzpravodajec Krejčík skončil misi v České poště, hlídal IT

Za generála Miroslava Krejčíka se postavili členové sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Za generála Miroslava Krejčíka se postavili členové sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost. | foto: ČTKČeská pozice

V České poště končí jeden z vrcholných manažerů, který měl na starosti problematiku informačních technologií. Bývalý zpravodajec Miroslav Krejčík v pondělí opustil pozici ředitele divize informačních a komunikačních technologií, do níž nastoupil loni v září po Tomáši Ječném. Míří do čela Poštovní tiskárny cenin.

„Potvrzuji, že ukončil svou působnost k pondělí. Šlo o misi, která byla potřebná. Byl krizovým manažerem, který nastavil pravidla, rozpočty a zabezpečil další směřování v oblasti ICT,“ řekl webu Lidovky.cz Ivo Mravinac, mluvčí České pošty.

Ministr vnitra Milan Chovanec ke změně uvedl: „Přechází na jinou pozici v rámci České pošty.“ Podle informací webu Lidovky.cz by se měl stát šéfem v Poštovní tiskárně cenin, která má na starosti výrobu poštovních známek. Chovanec ani Krejčík však na dotaz nereagovali.

Více o generálu Krejčíkovi:

Generál ve výslužbě Krejčík, který vystudoval vojenskou technickou školu v Liptovském Mikuláši, zastával v letech 2004 až 2007 funkci ředitele Vojenského zpravodajství. V jeden moment se s ním v rámci sociální demokracie počítalo na post náměstka ministra vnitra. Patří totiž mezi experty Ústřední odborné komise ČSSD pro bezpečnost a radil například předsedovi ústavněprávního výboru sněmovny Jeronýmu Tejcovi.

Jeho odchod přichází v době, kde se vedou diskuse o centralizaci nákupů informačních technologií pro státní správu. Česká pošta je provozovatelem datových schránek, před časem také vznikl odštěpný závod České pošty pro ICT služby, který by se mohl výhledově stát hlavním dodavatelem těchto služeb pro stát.