Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Forejt přednáší etiketu jako JUDr., titul ale nikdy nezískal

Česko

  12:00aktualizováno  16:11
PRAHA - Ředitel protokolu prezidenta Jindřich Forejt si přivydělává jako učitel etikety. V materiálech, které jeho přednášky doprovázejí, přitom u jeho jméno stojí titul JUDr. Ve skutečnosti však práva ani jiný obor na vysoké škole nikdy nedostudoval.

Bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt. foto: Lidové noviny

O nejasnosti ohledně Forejtova titulu informoval server iDnes.cz. Svůj titul používá Forejt v komunikaci s médii a v životopise, kterým se prezentuje na stránkách agentury Aktuální paragrafy, u níž působí jako lektor etikety. Účastníky seminářů, kteří za šestihodinový kurz zaplatí přes dva a půl tisíce korun, láká na své kurzy jako "Forejt Jindřich, JUDr., ředitel protokolu Kanceláře prezidenta republiky".

Například už v únoru 2008 vedl ve zmíněné agentuře coby JUDr. Jindřich Forejt seminář na téma etiketa, kde vyučuje chování, diplomacii, oslovování, nebo jak psát dopisy či pozvánky. Ve skutečnosti ale titul JUDr. nikdy nezískal.

Fotografie učebních materiálů, které získali účastníci kurzů s Forejtem.
Titul JUDr. Forejt uvádí i na materiálech pro účastníky kurzu etikety.

Titul JUDr. Forejt uvádí na materiálech pro účastníky kurzu etikety

Agenturu spojenou s Forejtovými přednáškami novinka zaskočila. "O tom jsme opravdu nevěděli, že pan Forejt nemá právnické vzdělání. Přitom musím říct, že jako školitel je mezi účastníky velmi oblíbený. Umí velmi zajímavě a poutavě přednášet," sdělil šéf agentury Pavel Chládek.

Forejt k pochybnostem o vysokoškolském vzdělání zatím mlčí. Mluvčí Hradu pouze uvedl, že Forejt ve svém životopise o vzdělání nelhal. Kromě toho také podotýká, že svou funkci zastává oprávněně.

Uvádí i druhou univerzitu

Ve svém životopisu Forejt zmiňuje dvě univerzity: Právnickou fakultu Karlovy univerzity, kam sice nastoupil, ale školu nedostudoval, a německou Ludwig-Maximilians Universität v Mnichově, kde však jako řádný student nikdy veden nebyl.

ČTĚTE TAKÉ:

Jako ředitel protokolu Forejt na Hradě působí už od prezidentství Václava Klause. Po nástupu Miloše Zemana tam zůstal. Poutal pozornost médií třeba tím, že se často objevuje na oficiálních hradních fotkách z návštěv významných státníků v České republice.  Média ho právě kvůli jeho osobní všudypřítomnosti při takových událostech začala přezdívat „Forejt Gump“.

Byl to nejlepší protokolista za sto let, řekl Klaus

Svého někdejšího ředitele protokolu se dnes zastal exprezident Václav Klaus. "Nevím přesně, kolik má škol a které má doma, v cizině, které dokončil, nedokončil, to nevím. Myslím, že to byl nejlepší protokolista, jakého za sto let tato země měla," řekl Klaus novinářům při spuštění nové lanovky na Sněžku. Forejt zůstal ředitelem hradního protokolu i po nástupu prezidenta Miloše Zemana.

Forejt je podle bývalého prezidenta jedním z nejvzdělanějších lidí, jaké v životě potkal. "A kdyby náhodou každý desátý z našich vysokoškoláků byl tak vzdělaný jako pan Forejt, tak by to bylo bezvadné," dodal Klaus.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Zdarma vyzkoušejte koupelový balíček od tetesept
Zdarma vyzkoušejte koupelový balíček od tetesept

Pochmurné počasí úplně vybízí k tomu se na chvilku zastavit, dát si uklidňující hřejivou koupel a relaxovat. Navíc si podobně zábavnou koupel mohou...

Mohlo by vás zajímat