11. května 2017 12:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Fotbalového šéfa Peltu převezli z vazby do nemocnice. Důvod není jasný

Miroslav Pelta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Pelta. | foto: ČTK

PRAHA Šéf Fotbalové asociace Miroslav Pelta, který čelí obvinění z machinace se státními dotacemi, byl ve středu převezen z věznice v Praze-Ruzyni do brněnské vazební nemocnice. K převozu mělo dojít ze zatím neznámých zdravotních důvodů.

Uvedl to server Novinky.cz. Peltův advokát Bronislav Šerák, který byl za svým klientem ještě ve středu ve věznici, pro server Lidovky.cz uvedl, že se k němu informace o Peltově převozu nedostala. „Žádnou takovou informaci jsem nedostal,“ uvedl Šerák. Zástupci vazební nemocnice v Brně na dotaz redakce ohledně převozu odmítli reagovat. „Takové informace nemůžeme sdělit,“ uvedla nemocnice.

Předsedu Fotbalové asociace ČR Miroslava Peltu, který je spolu s dalšími dvěma lidmi obviněn v souvislosti s dotačními programy ministerstva školství, poslal v pátek Obvodní soud pro Prahu 1 do vazby. Proti rozhodnutí Pelta podal na místě stížnost k pražskému městskému soudu, do jejího vyřízení zůstane ve vazbě.

Šéf českého fotbalu je stíhán za zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Podle vyšetřovatelů naváděl dosavadní náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou a bývalého šéfa ministerského odboru Zdeňka Břízu k tomu, jak nakládat s dotacemi pro sport.

Lidovky.cz