6. února 2019 9:18, aktualizováno  11:21 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policista si měl nechávat pokuty pro sebe. Teď ho stíhá GIBS, padlo obvinění

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Lidovky.cz

ÚSTÍ NAD LABEM Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dopravního policistu z Ústeckého kraje, který si podle vyšetřovatelů loni nechával část pokut uložených řidičům a obohatil se tak nejméně o 40 200 korun. Na webu GIBS to ve středu uvedla její mluvčí Ivana Nguyenová. Inspekce zároveň požádala o spolupráci pokutované řidiče, aby jí předali jejich části pokutového bloku, pokud je ještě mají.

„Policista, kterého obvinila GIBS, už není ve služebním poměru,“ řekl ve středu novinářům náměstek krajského policejního ředitele Zbyněk Dvořák.

Policista je obviněn z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby, hrozí mu šest měsíců až tři roky vězení nebo zákaz činnosti. Obviněný podle GIBS při silničních kontrolách v Ústeckém kraji při vypisování pokutového bloku zapisoval řidičům vyšší částku než na část bloku, která se odevzdává s vybranými penězi. „Finanční rozdíl si tedy ponechal a obohatil se tak ve více než stech případech,“ uvedla mluvčí.

GIBS žádá o spolupráci řidiče z Ústeckého kraje, kterým byla uložena pokuta v období od 1. ledna 2018 a zaplatili ji na místě. Pokud ještě vlastní svou část pokutového bloku, mají zavolat na telefonní číslo 974 839 734.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
STROJNÍ KONSTRUKTÉR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz