27. listopadu 2017 20:47, aktualizováno  21:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Z Karlova mostu měl skočit člověk, zasahovali potápěči i vrtulník s termovizí

Karlův most (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karlův most (ilustrační foto). | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Ve Vltavě u Karlova mostu spadl nebo skočil zatím neznámý člověk. Podle svědků plaval ke Kampě, ale následně se ztratil z dohledu. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně potápěčů i vrtulníku s termovizí.

„Dostali jsme informaci, že osoba měla skočit zhruba z prostředku Karlova mostu. Poté měla být viděna, jak plave na hladině směrem na Kampu,“ řekl serveru iDNES.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Hasiči na svém Twitteru později uvedli, že ukončili hledá osoby s negativním výsledkem. Případ předali Policii, která se je jím bude dále zabývat. 

„Policie případ převzala po ukončení činnosti hasičů a potápěčů a je přítomna v okolí Karlova mostu. Vše je prozatím součástí šetření,“ sdělil pro Lidovky.cz mluvčí pražských hasičů Tomáš Hulan. 

Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka dříve řekl, že zatím hledanou osobu nenalezli. Hasiči sledovali Vltavu také přímo z Karlova mostu. 

27.listopadu 2017 v 20:19, příspěvek archivován: 27.listopadu 2017 v 20:39

Hasiči zasahují na Smetanově nábřeží u Karlova mostu. Byl tam nahlášen pohyb osoby ve Vltavě. Na místě jsou potápěči z modřanské stanice a jednotky z centrální a holešovické stanice se člunem.

Vedení pražských hasičů na místo vyslalo dvě jednotky s čluny a taktéž potápěče. Na místě jsou i policisté a strážníci městské policie. Jeden ze člunů Vltavu prohledával ve směru od Kampy, druhý od Smetanova nábřeží.

27.listopadu 2017 v 20:42, příspěvek archivován: 27.listopadu 2017 v 20:55

Zásah probíhá v oblasti Kampy ve spolupráci s @PolicieCZ a Městskou policií.

Martin Zíta

Najdete na Lidovky.cz