Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hejtmanka Pokorná Jermanová je těhotná, ve funkci chce zůstat. Na mateřskou půjde manžel

Česko

  9:57
Praha - Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) je těhotná, ve funkci chce zůstat. Návrat do práce plánuje osmačtyřicetiletá politička po šestinedělí, o potomka se má starat její muž, píše úterní deník Blesk.

Jaroslava Pokorná Jermanová na Krajském úřadu Středočeského kraje. foto: MAFRA

Hejtmanka si před dvěma lety vzala o 15 let mladšího Jakuba Pokorného. „Těhotenství bylo plánované, ale netušila jsem, že to přijde takto záhy a že se to povede. Zatím jsem na konci prvního trimestru, takže se to nejrizikovější období chýlí ke konci a doufáme s manželem, že vše bude v pořádku,“ řekla Jermanová Pokorná Blesku.

Hejtmanka už má osmnáctiletého syna z předchozího vztahu. Také její manžel už má s předchozí partnerkou syna.

Hejtmanka s manželem na sebe v srpnu upozornili soukromým používáním krajského služebního auta. Manžel hejtmanky Jakub Pokorný podle zjištění serveru Seznam Zprávy denně jezdil v luxusním služebním voze Škoda Super do svého zhruba dva kilometry vzdáleného kadeřnictví.

Na tiskové konferenci Pokorný používání auta přiznal a uvedl, že vůz už nebude využívat, stejně jako žádný majetek v kraji. Všechny soukromé jízdy musel prý vykazovat a následně uhradit veškeré náklady. Společně s manželkou odmítl Pokorný na další dotazy odpovídat.

Středočeské hejtmanství nyní vedou ANO a ČSSD s podporou komunistů. Statutárním zástupcem hejtmanky je náměstek pro životního prostředí a zemědělství, bývalý hejtman Miloš Petera (ČSSD).

Autor:

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...