4. září 2018 9:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hejtmanka Pokorná Jermanová je těhotná, ve funkci chce zůstat. Na mateřskou půjde manžel

Jaroslava Pokorná Jermanová na Krajském úřadu Středočeského kraje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslava Pokorná Jermanová na Krajském úřadu Středočeského kraje. | foto: MAFRA

Praha Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) je těhotná, ve funkci chce zůstat. Návrat do práce plánuje osmačtyřicetiletá politička po šestinedělí, o potomka se má starat její muž, píše úterní deník Blesk.

Hejtmanka si před dvěma lety vzala o 15 let mladšího Jakuba Pokorného. „Těhotenství bylo plánované, ale netušila jsem, že to přijde takto záhy a že se to povede. Zatím jsem na konci prvního trimestru, takže se to nejrizikovější období chýlí ke konci a doufáme s manželem, že vše bude v pořádku,“ řekla Jermanová Pokorná Blesku.

Hejtmanka už má osmnáctiletého syna z předchozího vztahu. Také její manžel už má s předchozí partnerkou syna.

Hejtmanka s manželem na sebe v srpnu upozornili soukromým používáním krajského služebního auta. Manžel hejtmanky Jakub Pokorný podle zjištění serveru Seznam Zprávy denně jezdil v luxusním služebním voze Škoda Super do svého zhruba dva kilometry vzdáleného kadeřnictví.

Na tiskové konferenci Pokorný používání auta přiznal a uvedl, že vůz už nebude využívat, stejně jako žádný majetek v kraji. Všechny soukromé jízdy musel prý vykazovat a následně uhradit veškeré náklady. Společně s manželkou odmítl Pokorný na další dotazy odpovídat.

Středočeské hejtmanství nyní vedou ANO a ČSSD s podporou komunistů. Statutárním zástupcem hejtmanky je náměstek pro životního prostředí a zemědělství, bývalý hejtman Miloš Petera (ČSSD).

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!