Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Je to hra na panáka, ilustruje aTeo Fischerovy zázračné miliony

Česko

  8:00
PRAHA - Takřka půl roku se mu nedařilo umořit milionové dluhy za neúspěšnou prezidentskou kampaň. Sponzoři se k Janu Fischerovi vrátili - bez velké nadsázky - přes noc. Jakmile se rozkřiklo, že je horkým kandidátem na post ministra financí, přitekly na jeho transparentní konto miliony. Podle autora politických koláží aTea je to od Fischera "hra na panáka", v které připomíná nesmrtelný britský seriál Jistě, pane ministře.

Jan Fischer - Jsem bez dluhů? foto: aTeo.cz

Neúspěšný prezidentský kandidát a současný ministr financí Jan Fischer o sobě tvrdil, že je zvyklý hradit své dluhy. Svou kampaň však splácel bezmála půl roku. V zimě ji nejprve slíbil uhradit "v blízké době", poté "do konce dubna". Pak se však ztratil z veřejného života. A vynořil se až ve chvíli, kdy Jiří Rusnok hledal ministry do nové vlády.

"Já jsem vždycky zvyklý hradit všechny svoje dluhy. Takže to bude mít nějaký proces, nějaký řád, ale určitě budu schopen těm závazkům dostát," hlásil se ke svým závazkům okamžitě po své volební prohře.

Jan Fischer - koláž

Jan Fischer - koláž

Fischerovi se hrnuli sponzoři

Na účet prezidentské kampaně Jana Fischera dorazilo za poslední dny 4,4 milionu korun. Fischerovy dluhy předtím činily asi pět milionů. V pondělí dostal Fischer 1,34 milionu, u nichž se ale žádné konkrétní jméno neobjevilo. Peníze poslal podnikatel Ladislav Dráb, pro kterého Fischer dosud pracoval.

Příspěvek byl podle něj domluven již od konce května a na účet měl dorazit do konce minulého měsíce, ale podařilo se jej "dát dohromady" až nyní. (ČTĚTE VÍCE)

Psali jsme také:

Ve čtvrtek dostal Fischer milion od právníka Daniela Paľka, předsedy představenstva právnické firmy BSP Lawyer Partners, který dar už dříve slíbil. (VÍCE ZDE)

Fischer a sponzoři? Je tu bezpečnostní riziko

Střet zájmů a obrovské bezpečnostní riziko – tak hodnotí zázračné vyrovnání dluhů Jana Fischera předseda sdružení Naši politici Jiří Fiala. Možné vazby vlivových skupin na ministra financí podle něj poškozují reputaci celé nové vlády Jiřího Rusnoka.

NEPŘEHLÉDNĚNTE:

Tento Fischerův oddlužovací zázrak splňuje podle experta na praní špinavých peněz Kamila Kouby parametry špinavé finanční transakce (ČTĚTE ZDE)

Nový ministr financí nechce o splacení dluhu mluvit

Jan Fischer už nehodlá mluvit o okolnostech, díky kterým se mu takřka přes noc podařilo splatit pětimilionový dluh z neúspěšné prezidentské kampaně. Podle něj je již celá záležitost uzavřena a nechce se k ní vracet.

Jan Fischer - Já se neschovávám

Jan Fischer - Já se neschovávám

Doposud však Fischer nevyvrátil podezření, že se nebude díky nové funkci revanšovat svým donátorům, obzvláště když jeden z nich - Ladislav Dráb - má zájem obchodovat se státem. Mimořádně podivné také je, že Dráb při placení Fischerova dluhu přinesl miliony do banky v hotovosti. Nelze tak spolehlivě potvrdit komu peníze skutečně patřily (VÍCE ZDE).

PŘEČTĚTE SI:

Autoři: ,

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!