Neděle 11. dubna 2021svátek má Izabela 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jde o princip, zdůvodňuje podnikatel odchod z kraje kvůli KSČM

Podnikatel Radek Hegmon před krajským sídlem - Baťovým mrakodrapem. V pozadí instalace - socha Bati se běžně dívá směrem k budově. Vzhledem k vládě KSČM se však i Baťa musel 'otočit' zády.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podnikatel Radek Hegmon před krajským sídlem - Baťovým mrakodrapem. V pozadí instalace - socha Bati se běžně dívá směrem k budově. Vzhledem k vládě KSČM se však i Baťa musel 'otočit' zády. | foto: Miloš Šenkýř, Lidové noviny

ZLÍN V této situaci nemohu nečinně sedět a mlčet, zdůvodňuje podnikatel Radek Hegmon, proč se pustil do boje s vládou komunistů ve Zlínském kraji. Ve středu odpovídal na otázky čtenářů serveru Lidovky.cz.

Hegmon je spolumajitelem firmy, která v kraji zaměstnává asi 200 lidí. Na protest proti koaliční dohodě ČSSD se zemanovci a komunisty se rozhodl, že pokud kraji skutečně povládne KSČM, přesune sídlo firmy - a možná i celou výrobu - do jiného kraje.

PSALI JSME:

Tvrdí, že stejný krok je odhodláno udělat i několik dalších podnikatelů. Hegmon si uvědomuje, že to možná není dostatečný bič na vítěznou stranu krajských voleb ČSSD, aby od spolupráce s komunisty ustoupila. Ale. "Je to jediné konkrétní gesto, které ze své pozice mohu učinit," vysvětloval čtenářům.

A ještě dodal. "Nám jde o věc samotnou a o princip - tedy o to, aby v krajské radě neseděli ti, kteří v minulosti pošlapávali svobodu," napsal Hegmon.

Horší než komunisté

Jeden ze čtenářů Hegmona nařkl z toho, že je ještě horší než komunisté, neboť nerespektuje výsledek voleb, v nichž KSČM ve Zlínském kraji skončila třetí se ziskem 16 procent hlasů. Podnikatel měl však pohotovou odpověď: "Naprosto s Vámi souhlasím - ten, kdo nerespektuje výsledky voleb, je horší než komunista. Jenomže volby naopak nerespektují ti, kteří vytvořili koalici s komunisty. Ve Zlínském kraji získaly demokratické strany více než 80 procent hlasů," reagoval Hegmon.

ON-LINE ROZHOVOR

Podnikatel Radek Hegmon byl hostem on-line rozhovoru se čtenáři serveru Lidovky.cz.

"Pokud jde o reklamu, považuji tuto narážku za nevhodou - nevím na koho a na co, většina našich podnikatelských aktivit je směřována mimo území ČR."

Všechny jeho odpovědi si můžete přečíst ZDE.

Na přímý dotaz, které strany by ve vedení kraje rád viděl, přímo neodpověděl. "Neprosazuji ani levicové ani pravicové řešení," napsal Hegmon. "Prosazuji pouze demokratickou variantu," vysvětlil s tím, že vládních variant bez komunistů se nabízela celá řada.

Hegmon spolu se svým kolegou sepsali petici proti vládě komunistů v kraji, která visí na adrese www.kr-gottwaldovsky.cz. Momentálně ji podepsaly už více než tři tisíce lidí a každou minutou přibývají další. Ve čtvrtek ji podnikatelé chtějí předat krajským politikům, kteří mají ve Zlíně ustavující zasedání. A doufají, že si ČSSD a zemanovci ještě spolupráci s KSČM rozmyslí.

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!