Neděle 11. dubna 2021svátek má Izabela 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

I členové ODS podpořili vládu komunistů ve Zlínském kraji, tvrdí podnikatel

Organizátor protestu, podnikatel Radek Hegmon | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Organizátor protestu, podnikatel Radek Hegmon | foto: ČTK

ZLÍN Když Zlínskému kraji začala hrozit vláda komunistů, veřejně vystoupil a strhl tisíce dalších lidí k projevu nesouhlasu. Složení koalice se mu sice zvrátit nepodařilo, přesto podnikatel Radek Hegmon v boji proti KSČM u vlády neustává.

Jak uvedl v rozhovoru pro Lidovky.cz, ze schůzky se zlínským hejtmanem Stanislavem Mišákem (ČSSD) odešel natolik zděšen, že chce v započatém úsilí pokračovat.

Lidovky.cz: Varoval jste, že pokud budou u vlády komunisté, přesídlí některé firmy - včetně té vaší - z kraje. Jak to se stěhováním vypadá?
Stěhování se řeší. Ale z kroků, které teď děláme, je to ta největší banalita. To je jen technický problém.

Lidovky.cz: Jaké kroky máte na mysli?
My jsme se teď čtrnáct dní trochu odmlčeli, ale jen z toho důvodu, že jsme vše chtěli dobře nachystat. Pan Mišák mě v minulých dnech pozval na schůzku a povykládal mi spoustu věcí, které pro mě byly hodně silným zážitkem a možná ještě větším impulsem proto, abychom dali politikům najevo, že nechceme, aby to zůstalo tak, jak to je.

K TÉMATU:

Lidovky.cz: Co tak zásadního vám hejtman řekl?
Vystrašil mě svými názory. Ale nejvíc mě vystrašilo to, co neustále opakoval - že vládu s komunisty měli podpořit lidé z opozice. A to potvrdil i pan Nečas (Lubomír Nečas, volební lídr Zemanovců, pozn. red.), který říkal, že on už proti vládě s komunisty nemohl nic udělat. Mišák mu prý řekl, že má zajištěný hlas pana Čuby a dalších dvou až čtyř lidí z ODS a od lidovců.

Lidovky.cz: Někteří politici z ODS a KDU-ČSL plus zemanovec František Čuba podporovali vznik vlády s účastí komunistů?
Ano. Já jsem ho prosil, aby mi řekl jejich jména, ale to bylo jasné, že mi je neřekne. No a pan Nečas řekl, že raději tedy účast ve vládě přijali, aby zabrali místa komunistům v krajské radě. Ale to možná říká jen jako alibi.

Repelent 21

Ve Zlínském kraji vzniká nové občanské sdružení. Chce upozorňovat na nebezpečí, které může přinést účast KSČM ve vládě. Stojí za ním podnikatelé Radek Hegmon a David Karásek, kteří iniciovali i petici a demonstraci proti účasti komunistů ve vládě Zlínského kraje.

Zatím pracovní název sdružení je  Repelent 21. "Repelent podle spreje proti "komárům" a 21 je číslo popisné Baťova mrakodrapu ve Zlíně, ve kterém sídlí krajský úřad," rozklíčoval název Hegmon.

Cílem sdružení je mimo jiné přimět opoziční strany k vyvolání hlasování o nedůvěře krajské vládě.

Lidovky.cz: A to vám tedy osobně potvrdil i hejtman Mišák?
Ano. A to jsem dostal strach, pokud ti politici z demokratických stran takto hazardují jen kvůli nějakým osobním zájmům. Takže já jsem z toho jednání s panem Mišákem odešel úplně zděšený. Člověk ztratí úplně všechny iluze, jak to na tom světě chodí.

Lidovky.cz: Říkal jste, že vás toto setkání přimělo k dalším krokům. Co tedy chystáte?
Založili jsme občanské sdružení, protože lidé, kteří přišli na tu demonstraci proti vládě komunistů v kraji, se nám začali ozývat, že by nás rádi podpořili. A je pravda, že pod petici proti vládě komunistů se už podepsalo asi sedm tisíc lidí a to kolem toho ani neděláme kampaň. Takže máme za ty lidi zodpovědnost

Lidovky.cz: Co bude cílem tohoto občanského sdružení?
Tak nejprve chceme vytvořit otevřený účet, protože nám lidé nabízejí peníze na billboardovou kampaň, na tisk plakátů a takové věci. A my chceme, aby všichni viděli, že nás nepodporuje žádná strana ani firma. Proto jsme založili mini občanské sdružení, které je zcela apolitické a jeho jediným cílem je boj proti vládě komunistů.

Lidovky.cz: A bojovat chcete jakým způsobem?
Teď máme nachystanou billboardovou a novinovou kampaň, kterými chceme upozornit na to, kdo komunisty podpořil a mluvit o tom, co komunisti udělali špatného v historii. Chceme udělat takovou osvětu, včetně přednášek studentům. 19. prosince se pak chceme zúčastnit jednání zastupitelstva a chceme vyprovokovat ty tři opoziční strany, aby nás podpořily v tom, aby se hlasovalo o vyjádření nedůvěry té vládě. A to chceme dělat pořád dokola. Chceme z boje proti komunismu udělat v našem kraji aktuální téma.

Volby ve Zlínském kraji

Volby vyhrála s 12 mandáty ČSSD, druzí skončili s deseti křesly lidovci a třetí s devíti komunisté. Na dalších místech skončily STAN/TOP 09 a ODS (po pěti mandátech) a jako poslední se do zastupitelstva dostali zemanovci se čtyřmi zástupci.

Koalice ČSSD, KSČM a zemanovci má v pětačtyřicetičlenném sboru 25 křesel.

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

Jan Beneš, přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...