21. června 2018 11:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

K zapadlému koni museli hasiči dva kilometry pěšky. Po třech hodinách ho rukama vytáhli

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Hasiči nejprve museli odkopat zeminu pomocí ženijního nářadí. Pomocí několika... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči nejprve museli odkopat zeminu pomocí ženijního nářadí. Pomocí několika... | foto: Týdeník policie

PRAHA Velmi náročný úkol zvládli ve středu v podvečer středočeští hasiči. Ve špatně přístupném lesním terénu na západním okraji Prahy museli zachraňovat koně, který se propadl do jámy. Na místo se přitom nemohli dostat s technikou, již byli nuceni nechat o dva kilometry dále. Zvíře zachránili po třech hodinách s pomocí vlastních rukou a lan.

Kůn se do hluboké jámy v lese propadl během vyjížďky s jezdcem. Zatímco jezdec stačil zavčasu uskočit, zvíře zůstalo po pádu až po krk uvězněno v zemině.

Vytáhnout jej proto museli přivolaní hasiči. Zásah jim ovšem zkomplikoval nepřístupný terén, kvůli němuž byli nuceni veškerou techniku nechat přibližně dva kilometry od místa události. K němu se museli s potřebnou výbavou dostat pěšky. Nejprve po menší cestě, posléze lesním porostem.

Zcela vysílené a lehce zraněné zvíře po vytažení zůstalo ležet vedle jámy.
Vyčerpanému zvířeti mezitím hasiči i jeho ošetřovatelé dávali napít vody z PET...

„Hasiči nejprve museli odkopat zeminu pomocí ženijního nářadí. Pomocí několika kurt a lan poté koně zajistili a pokoušeli se ho společně s jeho ošetřovateli vytáhnout ven,“ informoval o záchranné akci Týdeník policie.

Vyčerpanému zvířeti mezitím společně s ošetřovateli dávali napít vody. Vytáhnout jej se jim nakonec podařilo po dlouhých třech hodinách. Lehce poraněný kůň posléze zůstal vysílený ležet na povrchu. Ještě na místě jej prohlédl veterinář.

Vedle profesionálních hasičů z Jílové a Řevnice, zasahovali u zvířete také dobrovolníci z Davle, Sloupu, Klínce a Jíloviště. Přítomno bylo i lezecké družstvo hasičů či lesní speciál Unimog.

rsaRobert Sattler
  • 1Diskuse

Najdete na Lidovky.cz