Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kadeřnictví mají objednávky na týdny dopředu. Lidé stáli i několikahodinové fronty

Česko

  15:32
Praha - Pražská kadeřnictví a nehtová studia evidují po dnešním rozvolnění protiepidemických opatření rezervace zákazníků na týdny dopředu. Lidé se vracejí rovněž do opraven obuvi. Před řadou provozoven, zejména kadeřnictvími, se už také tvořily fronty. Vyplývá to z vyjádření zástupců provozoven. Lidé v nich musí mít například roušky a dodržovat rozestupy a snížen je počet lidí, kteří v nich mohou naráz být.

Dnes otevřená kadeřnictví měla od rána hodně zákazníků. Fronta se tvořila například před pánským kadeřnictvím u stanice metra C Háje. Okolo 11:00 zde stálo ve frontě pět mužů, další byli uvnitř. Zájem o služby je i ve vedlejším dámském kadeřnictví. „Objednávky mám až do Vánoc,“ řekla provozní. Následně řekla jedné z příchozích zákaznic, že volný termín bude mít až po Novém roce.

Některá kadeřnictví si pro příchod zákazníků přichystala vánoční výzdobu. Na Žižkově dnes ráno ještě před otevřením jedna z kadeřnic nesla do provozovny vánoční stromek. Jiné žižkovské holičství a kadeřnictví však zůstalo zavřené a plakát na dveřích oznamuje, že shánějí nové zaměstnankyně.

Zájem byl od rána také o služby nehtového studia v Lipanské ulici, kde byla všechna křesla obsazena zákaznicemi. Lidé se postupně vracejí také do studia Lu.SNails na Hájích. „Lidé se vrací a opět chodí také stálí zákazníci, velká část jich je už objednaná,“ řekla ČTK manikérka.

Několik lidí postávalo před rychloopravnou obuvi a kabelek na Václavském náměstí, protože do malého krámku pouštěli zákazníky po jednom. Zákazníci se vracejí také podle vedoucího opravny obuvi na Nuselské ulici v Praze 4. „Je to jen pár hodin, co jsme otevřeli, ale lidé chodí, postupně se to rozbíhá,“ řekl.

Zámečnický servis na Žižkově byl otevřen i během čtvrtého stupně PES, ale dnešní uvolnění ho poznamenalo negativně. „Do teď jsme v poslední době spadli na 70 procent tržeb, ale dnes nám za celé dopoledne přišli jen dva zákazníci,“ uvedl zaměstnanec provozovny.

Ve všech provozech, které reportéři ČTK navštívili, byla dodržována protiepidemická nařízení. Instrukce pro návštěvníky na dveře vyvěsilo například kadeřnictví u ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě. V něm upozorňuje mimo jiné na to, že vstoupit nesmí lidé se zvýšenou teplotou, musí mít roušku a v provozovně se smí zákazník zdržovat pouze nezbytně nutnou dobu. Zrušeno bylo podávání kávy zákazníkům.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat