Neděle 28. února 2021svátek má Lumír 7 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kadeřnictví mají objednávky na týdny dopředu. Lidé stáli i několikahodinové fronty

Praha Pražská kadeřnictví a nehtová studia evidují po dnešním rozvolnění protiepidemických opatření rezervace zákazníků na týdny dopředu. Lidé se vracejí rovněž do opraven obuvi. Před řadou provozoven, zejména kadeřnictvími, se už také tvořily fronty. Vyplývá to z vyjádření zástupců provozoven. Lidé v nich musí mít například roušky a dodržovat rozestupy a snížen je počet lidí, kteří v nich mohou naráz být.

Dnes otevřená kadeřnictví měla od rána hodně zákazníků. Fronta se tvořila například před pánským kadeřnictvím u stanice metra C Háje. Okolo 11:00 zde stálo ve frontě pět mužů, další byli uvnitř. Zájem o služby je i ve vedlejším dámském kadeřnictví. „Objednávky mám až do Vánoc,“ řekla provozní. Následně řekla jedné z příchozích zákaznic, že volný termín bude mít až po Novém roce.

Některá kadeřnictví si pro příchod zákazníků přichystala vánoční výzdobu. Na Žižkově dnes ráno ještě před otevřením jedna z kadeřnic nesla do provozovny vánoční stromek. Jiné žižkovské holičství a kadeřnictví však zůstalo zavřené a plakát na dveřích oznamuje, že shánějí nové zaměstnankyně.

Zájem byl od rána také o služby nehtového studia v Lipanské ulici, kde byla všechna křesla obsazena zákaznicemi. Lidé se postupně vracejí také do studia Lu.SNails na Hájích. „Lidé se vrací a opět chodí také stálí zákazníci, velká část jich je už objednaná,“ řekla ČTK manikérka.

Několik lidí postávalo před rychloopravnou obuvi a kabelek na Václavském náměstí, protože do malého krámku pouštěli zákazníky po jednom. Zákazníci se vracejí také podle vedoucího opravny obuvi na Nuselské ulici v Praze 4. „Je to jen pár hodin, co jsme otevřeli, ale lidé chodí, postupně se to rozbíhá,“ řekl.

Zámečnický servis na Žižkově byl otevřen i během čtvrtého stupně PES, ale dnešní uvolnění ho poznamenalo negativně. „Do teď jsme v poslední době spadli na 70 procent tržeb, ale dnes nám za celé dopoledne přišli jen dva zákazníci,“ uvedl zaměstnanec provozovny.

Ve všech provozech, které reportéři ČTK navštívili, byla dodržována protiepidemická nařízení. Instrukce pro návštěvníky na dveře vyvěsilo například kadeřnictví u ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě. V něm upozorňuje mimo jiné na to, že vstoupit nesmí lidé se zvýšenou teplotou, musí mít roušku a v provozovně se smí zákazník zdržovat pouze nezbytně nutnou dobu. Zrušeno bylo podávání kávy zákazníkům.

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan
Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan

Těhotenství přináší hodně zajímavých situací a stavů, které jsou jiné než obvykle. Máte chuť na jídlo, které jste předtím nemohla ani vidět,...